وزرای خارجه سعودی و بریتانیا درباره تحولات اوضاع در نوار غزه گفت‌وگو کردند

در دیدار بن فرحان و کامرون روابط دوجانبه سعودی و بریتانیا و راهکارهای تقویت و گسترش آن در زمینه‌های مختلف بررسی شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

شاهزاده فیصل بن فرحان، وزیر خارجه پادشاهی عربی سعودی پنج‌شنبه 23 آذر در لندن با دیوید کامرون، وزیر خارجه بریتانیا دیدار و گفت‌وگو کرد.

به گزارش «العربیه» در دیدار بن فرحان و کامرون که با حضور شاهزاده خالد بن بندر بن سلطان، سفیر سعودی در پادشاهی بریتانیا برگزار شده، روابط دوجانبه سعودی و بریتانیا و راهکارهای تقویت و گسترش آن در زمینه‌های مختلف بررسی شد.

وزرای خارجه سعودی و بریتانیا همچنین ضمن بررسی تحولات اوضاع در نوار غزه و پیرامون آن، بر ضرورت اتخاذ همه اقدامات به‌منظور متوقف کردن جنگ، حفاظت کامل از غیرنظامیان در این‌ باریکه و تضمین عدم گسترش دامنه خشونت‌ها تاکید کردند.

فیصل بن فرحان نیز بر اهمیت ایفای نقش جامعه بین‌المللی و به‌ویژه اعضای دائمی شورای امنیت سازمان ملل و از جمله آن بریتانیا در انجام وظایف و مسئولیت‌های‌شان به‌منظور پیشبرد تلاش‌ها برای توقف جنگ و تضمین ایجاد کریدورهای امن برای ارسال کمک‌های بشردوستانه و رساندن مواد غذایی و اقلام پزشکی و دارویی فوری برای ساکنان نوار غزه تاکید کرد.

وزیر خارجه سعودی همچنین ایفای نقش نهادهای بین‌المللی برای بازگرداندن ثبات و احیای روند صلح فراگیر و عادلانه‌ای که دست‌یابی مردم فلسطین به حقوق مشروع‌شان را تضمین کند را خواستار شد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید