رهبر مخالفان دولت اسرائیل: نتانیاهو خطرناک است و نباید در قدرت بماند

یائیر لاپید: آمریکایی‌ها و غربی‌ها آن‌چه نتانیاهو در سر می‌پروراند را نمی‌فهمند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

در حالی که ایالات متحده آمریکا از طرح بازگشت تشکیلات خودگردان فلسطین به حکمرانی در نوار غزه حمایت می‌کند، یائیر لاپید، رهبر اپوزیسیون اسرائیل اعلام کرد که او با اجرای این ایده توسط محمود عباس، رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین مخالف است.

رهبر اپوزیسیون اسرائیل، در بیانیه‌ای در پلتفرم «ایکس» در رابطه با حکمرانی در نوار غزه در فردای پس از پایان جنگ، فاش کرد که او بازگشت تشکیلات خودگردان فلسطین بدون محمود عباس را بعید نمی‌داند.

لاپید ابراز عقیده کرد که هیچ‌کس در دنیا معتقد نیست که غزه را به گفته او در فردای پس از جنگ باید به عباس واگذار کرد.

در حالی که بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر اسرائیل به شدت با هرگونه مداخله تشکیلات خودگردان فلسطین در اداره نوار غزه پس از جنگ مخالفت کرده و تاکید داشته که اجازه نخواهد داد تحت نظارت او این اتفاق بیفتد، لاپید اما با این اعتبار که «تسلط عباس بر اداره غزه از حمایت جهانی برخوردار نیست» نتانیاهو را متهم کرد که به عمد در روابط با ایالات متحده برای کسب دستاوردهای سیاسی «اختلاف‌افکنی» می‌کند.

رهبر مخالفان دولت اسرائیل، معتقد است که نتانیاهو این ایده غیرقابل اجرا را ابداع کرده است تا بتواند بگوید با تمام توان با آن مبارزه خواهد کرد.

لاپید با اشاره به تنش‌‌آفرینی نتانیاهو در روابط با ایالات متحده گفت: «نتانیاهو نباید در رأس قدرت بماند، زیرا که او بسیار خطرناک است».
به گفته رهبر مخالفان دولت اسرائیل آمریکایی‌ها و غربی‌ها آن‌چه نتانیاهو در سر می‌پروراند را نمی‌فهمند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید