ارتش اسرائیل خان‌یونس را «میدان نبرد» اعلام کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

نوار غزه، پنج‌شنبه 23 آذر، شاهد روز جدیدی از درگیری‌های شدید و جنگ خیابانی بین ارتش اسرائیل در حال نفوذ به این باریکه و گروه‌های مسلح فلسطینی است.

در تازه‌ترین تحولات میدانی، خبرنگار العربیه و الحدث از حمله موشکی جدید از غزه به شهرک‌های اسرائیلی واقع در اطراف نوار غزه در بامداد امروز خبر داد. همزمان ارتش اسرائیل اعلام کرد که محور «صلاح الدین» در شمال و شرق خان یونس «میدان جنگ» است .

در حالی که گردان‌های القسام، شاخه نظامی گروه حماس، اعلام کرد که 4 تانک مرکاوا و 4 نفربر اسرائیلی را در شهر غزه هدف قرار داده است، همزمان «سرایا القدس» شاخه نظامی گروه فلسطینی الجهاد اعلام کردند که موضع نظامی صوفا و تعدادی از نظامیان اسرائیلی در اطراف آن را مورد حمله موشکی قرار دادند.

همزمان روزنامه اسرائیلی «یدیعوت آحارونوت» به نقل از ارتش اسرائیل خبر داد که یک افسر اسرائیلی بر اثر اصابت موشک ضد‌ زره به تانکی که در آن حضور داشت کشته و افسری دیگر در نبردهای روز گذشته در جنوب نوار غزه به شدت مجروح شد.

پیشتر ارتش اسرائیل از کشته‌شدن 10 نظامی اسرائیلی از جمله دو فرمانده ارشد و چند افسر در جریان نبردهای غزه خبر داده بود و به این ترتیب تعداد کشته‌شدگان ارتش اسرائیل از حمله 7 اکتبر تاکنون به 442 نفر رسید.

تلویزیون فلسطین گزارش داد که در حمله اسرائیل به استان رفح در جنوب نوار غزه 27 نفر کشته شدند. رسانه‌های فلسطینی پیشتر خبر داده بودند که حملات هوایی اسرائیل که دو خانه را در رفح هدف قرار داد، 19 کشته برجای گذاشت.

در حالی که وزارت بهداشت فلسطین اعلام کرد که تعداد کشته‌شدگان جنگ در نوار غزه به بیش از 18600 نفر و تعداد مجروحان به بیش از 50 هزار نفر افزایش یافته است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید