ادامه حملات ارتش اسرائیل به جنین؛ کشته‌شدن 11 فلسطینی طی سه روز

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

وزارت بهداشت فلسطین از کشته‌شدن 3 فلسطینی در پی حمله اسرائیل به شهر و اردوگاه جنین در کرانه باختری خبر داد.

این وزارتخانه در بیانیه‌ای اعلام کرد که صبح پنج‌شنبه 23 آذر یک جوان بر اثر شدت جراحات ناشی از حملات اسرائیل کشته‌ شد. دو فلسطینی دیگر نیز در شامگاه چهارشنبه کشته شدند.

با کشته‌شدن این سه فلسطینی تعداد کشته‌شدگان حملات اسرائیل به جنین طی سه روز گذشته به 11 نفر افزایش یافت.

به این ترتیب تعداد فلسطینیان کشته‌شده در کرانه باختری از 7 اکتبر تاکنون به 286 نفر رسید.

در حالی که ارتش اسرائیل برای سومین روز متوالی به عملیات نظامی خود در شهر جنین و اردوگاه آن در شمال کرانه باختری ادامه می‌دهد اعلام کرد که نیروهایش به دنبال «شناسایی محل کارگذاری مواد انفجاری در جاده‌های جنین است.»

پیشتر جمعیت هلال احمر فلسطین روز چهارشنبه در بیانیه‌ای اعلام کرد که در نتیجه حملات نیروهای اسرائیلی «وضعیت در اردوگاه جنین رو به وخامت است».

این سازمان افزود که «ده‌ها شهروند در جنین از کمبود شدید شیر خشک و نان رنج می‌برند، زیرا ارتش اسرائیل خانه‌های آنها را اشغال کرده و آنها را از خروج از منازل خود منع می‌کند».

شاهدان عینی گفتند که نیروهای اسرائیلی به همراه تعدادی بولدوزر از چند جهت به شهر جنین و اردوگاه آن یورش بردند، تک تیراندازها را بر پشت بام ساختمان‌ها مستقر کردند و چندین خانه را با استفاده از مواد منفجره تخریب کردند.

به گفته شاهدان عینی نیروهای ارتش اسرائیل همچنین محله‌های اردوگاه را محاصره کردند و در مقابل ورودی‌ بخش اورژانس بیمارستان‌های رازی و امل در جنین مستقر شدند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید