انتخابات ریاست جمهوری مصر؛ برآوردهای اولیه حاکی از پیروزی السیسی است

السیسی در این انتخابات با سه کاندیدای دیگر رقابت می‌کند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

پس از پایان رای‌گیری انتخابات ریاست جمهوری مصر، برآوردهای اولیه نشان می‌دهد، عبدالفتاح السیسی، رئیس جمهوری کنونی مصر، با بیش از 80% اختلاف با نزدیکترین رقیب خود، پیروز میدان است.

تعدادی از کمیته‌های عمومی نتایج شمارش آرا اعلام کردند که السیسی با اختلاف زیادی از نزدیک‌ترین رقیب خود پیش است، چرا که درصد آرایی که السیسی به دست آورده بین 85 تا 95 درصد بوده است.

السیسی در این انتخابات با سه کاندیدای دیگر فرید زهران «حزب دموکراتیک اجتماعی مصر»، عبدالسند یمامه رئیس حزب «الوفد» و حازم عمر رئیس حزب «مردمی خلق» رقابت می‌کند.

مشارکت بی‌سابقه مردم مصر

به گفته حازم بدوی رئیس هیئت ملی انتخابات مصر، انتخابات ریاست جمهوری مصر شاهد حضور گسترده مردم در این انتخابات بود و انتخابات کاملا رضایت‌بخش و بدون مشکل پیش رفت.

بدوی افزود: «45% واجدین شرایط در این انتخابات شرکت کردند که این میزان مشارکت پیشتر در هیچ انتخابات و همه‌پرسی اتفاق نیفتاده است.»

واجدین شرایط برای مشارکت در انتخابات ریاست جمهوری، حدود 67 میلیون شهروند مصری بودند، که با نظارت 15 هزار قاضی از دستگاه‌های مختلف قضایی بر 11631 کمیته انتخاباتی انجام شد.

انتخابات ریاست جمهوری مصر، از 10 دسامبر به مدت سه روز آغاز شد و سه‌شنبه 12 دسامبر به پایان رسید؛ قرار است نتایج انتخابات در 18 دسامبر اعلام شود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید