ارتش اسرائیل: یک تیم وابسته به حزب‌الله را در جنوب لبنان هدف گرفتیم

خبرگزاری ملی لبنان: بمباران هوایی اسرائیل بر منزلی در جنوب لبنان دو کشته و یک زخمی برجای گذاشت

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

در ادامه تنش‌های مرزی میان لبنان و اسرائیل، ارتش اسرائیل، چهارشنبه 22 آذر، از هدف گرفتن یک تیم وابسته به شبه‌نظامیان حزب‌الله در جنوب لبنان خبر داد.

ارتش اسرائیل همچنین اعلام کرد:«پرتاب شدن چندین راکت از خاک لبنان به سوی شمال اسرائیل و سقوط آن‌ در فضای باز» را رصد کرده است.

خبرگزاری ملی لبنان، شامگاه چهارشنبه 22 آذر، گزارش داد که بمباران هوایی اسرائیل بر منزلی در جنوب لبنان دو کشته و یک زخمی برجای گذاشته است.

به گزارش این خبرگزاری بمباران هوایی اسرائیل یک باب منزل را در شهرک «یاطر» را هدف گرفته و ویران کرده است.

به گفته این خبرگزاری یک پهپاد اسرائیلی عصر چهارشنبه منزلی را در شهرک «یارون» هدف گرفته و خسارت‌های احتمالی این حمله گزارش نشده است.

در ادامه گزارش این خبرگزاری لبنانی آمده که اسرائیل با تسلیحات سنگین دره‌های مجاور خط آبی در حومه شهر تربیخا در جنوب لبنان را گلوله‌باران کرده است.

بنا به این گزارش اسرائیل این گلوله‌‌باران را از مواضعی در موازات با شهرک «عیتا الشعب» شلیک کرده است.

خبرگزاری ملی لبنان همچنین خبر داد که ارتش اسرائیل علاوه بر شلیک گلوله‌های منور بر فراز روستاهای بخش غربی و مرکزی تا حومه مشرف بر رودخانه لیطانی، جنگنده‌های این کشور طی حملاتی شبانه «کفر کلا» در مرکز مرجعیون را هدف قرار داده است.

در این گزارش آمده که گشت‌های هوایی اسرائیل تا صبح چهارشنبه به پرواز بر فراز روستاهای بخش صور و سواحل مدیترانه‌ای جنوب لبنان ادامه یافت.

کشته شدن عضو حزب‌الله

گروه شبه‌نظامی حزب‌الله لبنان نیز به نوبه خود از کشته شدن یکی از اعضای خود از شهرک کفرکلا در جنوب لبنان خبر داد. این حزب جزئیاتی در مورد شرایط مرگ این عضو خود ارائه نکرد.

حزب‌الله پس از آن اعلام کرد که تجمعات سربازان اسرائیلی را در مجاورت سایت الضهیره و سایت المناره «با سلاح‌های مناسب» گلوله‌باران کرده است.

تبدیل بیروت به غزه

از زمان شروع تهاجم نظامی اسرائیل به نوار غزه که در پاسخ به حمله غافلگیرانه 7 اکتبر حماس آغاز شده، تشدید تنش و درگیری‌هایی‌ تقریباً روزانه میان نیروهای اسرائیلی و حزب‌الله، در مرزهای دو کشور حکمفرما شده است.

مقامات اسرائیلی ضمن مسئول دانستن دولت لبنان در ارتباط با کنترل مرزها، بارها تهدید کردند که در صورت ادامه پرتاب موشک از سوی شبه‌نظامیان حزب‌الله، بیروت را به ویرانه‌ای شبیه به نوار غزه تبدیل خواهند کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید