سعودی بر لزوم احترام به حق تعیین سرنوشت‌ و زندگی شرافتمندانه مردم فلسطین تاکید کرد

بن فرحان: وقایع تلخ در غزه بر امنیت بین‌المللی و اعتبار نهادهای سازمان ملل تاثیر خواهد گذاشت و زمینه را برای اجرای گزینشی مفاد قانون بین‌المللی مهیا می‌‌کند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

شاهزاده فیصل بن فرحان، وزیر خارجه سعودی سه‌شنبه 21 آذر گفت که پادشاهی عربی سعودی به فراخوان‌ خود برای برقراری آتش‌بس فوری در غزه ادامه خواهد داد و خواهان فراهم‌سازی روندی قابل‌اعتماد برای برقراری صلحی عادلانه و پایدار است.

بن فرحان طی سخنرانی در جلسه شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد در ژنو گفت که سعودی ضمن مخالفت با ادامه درد و رنج در نوار غزه، خواهان توقف فوری جنگ است.

به گزارش خبرگزاری«واس» وزیر خارجه سعودی گفت که وقایع تلخ در غزه بر امنیت بین‌المللی و اعتبار نهادهای سازمان ملل تاثیر خواهد گذاشت و زمینه را برای اجرای گزینشی مفاد قانون بین‌المللی فراهم می‌سازد.

وزیر خارجه سعودی ضمن ابراز مخالفت کشورش با ادامه درد و رنج ساکنان غزه، موضع کمیسر عالی حقوق بشر سازمان ملل در فراخوان برای توقف فوری جنگ در غزه و ضرورت اقدام اسرائیل به تامین نیازهای اساسی ساکنان غزه را مورد تایید قرار داد.

بن فرحان همچنین بر اهمیت اعطای حقوق مردم فلسطین برای تعیین سرنوشت‌شان و داشتن زندگی شرافتمندانه تاکید کرد.

او ضمن اشاره به این‌که اوضاع در فلسطین از همه اقدامات تجاوزکارانه آشکار علیه قانون بین‌المللی انسانی و نقض معاهدات ژنو حکایت دارد، تاکید کرد پادشاهی عربی سعودی جنایت‌های فجیعی که اسرائیل مرتکب می‌شود و نقض اصول بنیادین حقوق بشر به شمار می‌رود را محکوم می‌کند.

بن فرحان پیش از این سه‌شنبه علاوه بر ریاست کمیته وزارتی مشترک عربی اسلامی به‌منظور ریاست هیئت پادشاهی عربی سعودی شرکت‌کننده در مراسم جشن هفتاد و پنجمین سالروز اعلامیه جهانی حقوق بشر برای انجام دیدارهایی وارد شهر ژنو سوئيس شد.

نشست بلندپایه شورای حقوق بشر سازمان ملل طی دو روز 11 و 12 دسامبر در ژنو، موضوع تقویت همکاری‌های چندجانبه برای حمایت از حقوق بشر را در سایه بسیاری از چالش‌ها و بحران‌ها از جمله جنگ و منازعات که جهان با آن مواجه است، بررسی می‌کند.

شورای حقوق بشر در این جلسه همچنین اهمیت تقویت احترام به حقوق بشر اجتماعی، فرهنگی، اقتصادی، مدنی و سیاسی که در قانون بین‌المللی و در قانون بین‌المللی انسانی مصرح شده است و همچنین اتخاذ همه تدابیر لازم برای محافظت و تقویت آن را بررسی می‌کند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید