دومین روز از رای‌گیری انتخابات ریاست جمهوری مصر

چهار نامزد برای کرسی ریاست جمهوری مصر، رقابت می‌کنند و بیش از 67 میلیون شهروند مصری، واجد شرایط مشارکت در انتخابات را دارند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

انتخابات ریاست جمهوری مصر، دوشنبه 20 آذر، وارد دومین روز خود شد، ستاد انتخابات ملی مصر، برگزاری منظم رای‌دهی در تمام مراکز در روز اول را تایید کرد.

ستاد انتخابات افزود: «شاهد حضور گسترده و بی‌سابقه رای‌دهندگان در همه استان‌ها بودیم.» این ستاد اشاره کرد، بخاطر کاهش ازدحام و سرعت بخشیدن به رای‌گیری، نیروهای قضایی مردم را به کمیته‌های فرعی معرفی کردند.

رای‌گیری در سه روز در 11 هزار کمیته انجام خواهد شد.

با پایان یک‌شنبه 19 آذر، بر اساس آمار ستاد ملی انتخابات، 5 میلیون شهروند مصری از جمعیت 67 میلیونی مصر، رای دادند و این بالاترین مشارکت در پای صندوق‌های رای از انتخابات 2014 است.

در این انتخابات چهار کاندیدا برای کرسی ریاست جمهوری رقابت می‌کنند، عبدالفتاح السیسی، رئیس جمهوری کنونی مصر برای سومین بار، فرید زهران «حزب دموکراتیک اجتماعی مصر»، عبدالسند یمامه، رئیس حزب «الوفد» و حازم عمر، رئیس سابق سنا و رئیس حزب «مردمی خلق» از جمله کاندیدای مردمی مصر هستند.

این پنجمین انتخابات ریاست جمهوری مصر از سال 2005 است و تحت نظارت کامل قضایی و با مشارکت و نظات 14 نهاد بین المللی برگزار می‌شود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید