حملات به پایگاه‌های آمریکایی در «الشدادی» سوریه و «عین‌الاسد» عراق

تشدید حملات علیه پایگاه‌های آمریکایی در منطقه در پاسخ به «ادامه بمباران اسرائیل بر نوار غزه» صورت می‌گیرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

در تازه‌ترین حملات علیه پایگاه‌های آمریکایی در منطقه، منابع «العربیه» شامگاه دوشنبه 20 آذر، از وقوع انفجارهایی داخل پایگاه «عین الاسد» محل استقرار نیروهای آمریکایی در غرب استان الانبار عراق خبر دادند.

ساعاتی پیش از آن، گروه‌های عراقی دوشنبه اعلام کردند که پایگاه آمریکایی در منطقه الشدادی در جنوب الحسکه در شمال شرق سوریه را با «حمله بزرگ موشکی» هدف قرار داده‌اند.

شبه‌نظامیان وابسته به گروه‌ موسوم به «مقاومت اسلامی در عراق»، اعلام کردند که این حمله بزرگ موشکی «در واکنش به جنایت‌هایی که دشمن علیه مردم ما در غزه مرتکب می‌شود»، انجام شده و طی آن پایگاه آمریکایی در الشدادی «به‌طور مستقیم» هدف گرفته شده است.

گروه‌های شبه‌نظامی عراقی اخیرا بیانیه‌های زیادی منتشر کردند که طی آن اعلام کردند که نیروهای آمریکایی در منطقه را در پاسخ به ادامه بمباران اسرائیل بر نوار غزه که از هفتم اکتبر گذشته آغاز شده است، هدف گرفته‌اند.

به گفته این گروه‌های شبه‌نظامی عراقی حملات اسرائیل به نوار غزه با پشتیبانی مستقیم آمریکا صورت می‌گیرد.

یک مسئول امنیتی از گردان‌های حزب‌الله عراق گفت که این گروه به انجام حملات بیشتری علیه نیروهای آمریکایی در منطقه متعهد شده و تاکید کرد حملاتی که جمعه گذشته منافع آمریکا را هدف گرفته تنها آغاز قواعد جدید درگیری است.

از نیمه اکتبر گذشته بسیاری از پایگاه‌های نظامی محل استقرار نیروهای آمریکایی در عراق و سوریه، از سوی گروه‌های مسلح مورد حمایت ایران و با هدف فشار بر واشینگتن، حامی پرقدرت تل‌آویو، در معرض حملات مکرر پهپادی، موشکی و خمپاره‌ای قرار گرفته است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید