تانک‌های اسرائیلی در قلب خان‌یونس؛ افزایش تعداد کشته‌شدگان غزه به 18 هزار نفر

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

اشرف القدره، سخنگوی وزارت بهداشت فلسطین در غزه روز یکشنبه اعلام کرد که در نتیجه حملات اسرائیل به نوار غزه از 7 اکتبر تاکنون حدود 18 هزار فلسطینی کشته و 49 هزار و 500 نفر زخمی شده‌اند.

«القدره در گفت‌وگو با رسانه‌ها گفت: این آمار شامل 297 کشته و بیش از 550 زخمی در 24 ساعت گذشته است.

رسانه های فلسطینی از بمباران اسرائیل در مجاورت یک مدرسه آوارگان در اردوگاه جبالیا در شمال غزه خبر دادند.

العربیه نیز تصاویر اختصاصی از درگیری‌های خیابان جلال در مرکز خان یونس در جنوب نوار غزه را منتشر کرد.

روز یکشنبه، ارتش اسرائیل کنترل خود را بر جنوب غزه تشدید کرد و تانک های اسرائیلی در یک تهاجم جدید و گسترده به قلب بزرگترین شهر در جنوب نوار غزه، راهی مرکز خان یونس شدند.

به گفته اهالی منطقه، تانک‌ها پس از درگیری شدید در طول شب که پیشروی اسرائیل از شرق را کند کرد، از طریق مرکز شهر خان یونس به جاده اصلی که شمال و جنوب نوار نوار غزه را به هم متصل می‌کند، وارد منطقه شدند.

در حالی که صدای مداوم انفجارها و ستون‌های غلیظ دود سفید بر فراز شهر بلند شد به علاوه اهالی منطقه، گریبانگیر صدها هزار غیرنظامی دیگر شد که از مناطق دیگر نوار غزه فرار کرده بودند.

از سوی دیگر، روزنامه تایمز اسرائیل گزارش داد که ارتش شامگاه یکشنبه از کشته شدن یک سرباز دیگر در نتیجه نبردها در نوار غزه خبر داد و افزود که تعداد کل نیروهای اسرائیلی که از آغاز عملیات زمینی در نوار غزه کشته شده اند به 98 نفر افزایش یافته است.

بنا به این گزارش، این سرباز روز جمعه بر اثر جراحات وارده در شمال نوار غزه جان باخت. ارتش اسرائیل همچنین اعلام کرد که 5 سرباز روز یکشنبه طی درگیری‌ها در غزه به شدت مجروح شدند.
اسرائیل در پی فروپاشی آتش‌بس، حمله خود را به خان یونس آغاز کرد و در مرحله جدید از حملات دو ماهه خود برای از بین بردن جنبش حماس، جنگ زمینی خود را تا نیمه جنوبی نوار غزه گسترش داد.

سازمان های امدادی بین المللی می‌گویند که این پیشرفت باعث شده 2.3 میلیون ساکن نوار غزه جایی برای فرار نداشته باشند.

تلویزیون فلسطین روز یکشنبه گزارش داد که در اثر بمباران اسرائیل از شامگاه دیروز تاکنون 45 کشته به بیمارستان شهدای الاقصی در مرکز نوار غزه انتقال داده شوند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید