ارسال هوایی تجهیزات نظامی به نیروهای اسرائیل در خان‌یونس

ارتش اسرائیل اعلام کرد، این اولین بار از سال 2006 در جنگ با لبنان است که تجهیزات نظامی را بارریزی هوایی می‌کند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

ارتش اسرائیل، دوشنبه 20 آذر اعلام کرد، حدود هفت تُن تجهیزات برای صدها نیروهای یک تیپ وابسته به لشکر 98 خود که در «خان‌یونس» جنوب غزه مستقر هسند، از هوا بارریزی کرده است.

ارتش افزود، این اولین بار از سال 2006 در جنگ با لبنان است که تجهیزات نظامی را از هواپیما بارریزی می‌کند.

Advertisement

ویدئویی که ارتش اسرائیل منتشر کرده، یک هواپیمای باری از نوع «سی 130 جی» متعلق به اسکادران 103 نیروی هوایی اسرائیل را نشان می‌‎دهد که تجهیزاتی را بارریزی می‌کند.

خبرنگار شبکه «العربیه» گزارش داد، تل‌آویو و مرکز اسرائیل امروز مورد هدف حمله راکتی قرار گرفتند که باعث بسته شدن فرودگاه تل‌آویو شد.

به گزارش این خبرنگار، 9 موشک بر فراز آسمان تل‌‎آویو رهگیری شد و یک موشک به شهر «حولون» مرکز تل‌آویو سقوط کرد و بر اثر آن یک اسرائیلی زخمی شد.

ارتش اسرائیل، دوشنبه 20 آذر، از کشته شدن سه افسر اسرائیلی در جبهه‌های نوار غزه خبر داد. ارتش در توضیح این خبر گفت، دو سرگرد و یک کاپیتان و فرمانده گردان 8111 تیپ پنجم از کشته‌های امروز بوده‌اند.

به گفته ارتش، این سه درجه‌دار اسرائیلی یک‌شنبه 19 آذر در جبهه‌های درگیری نوار غزه کشته شده‌اند.

ارتش پیشتر صبح امروز از کشته شدن چهار نیروی دیگر خبر داد که تعداد کشته‌ها به هفت نفر رسید.

جنگ و درگیری‌های سختی بین ارتش اسرائیل و گروه‌های فلسطینی همزمان با بمباران در مناطق مختلف نوار غزه جریان دارد. این درگیری پس از حمله بی‌سابقه حماس به اسرائیل در هفت اکتبر آغاز شد که منجر به کشته شدن 1200 اسرائیلی و 240 اسیر شد و تا کنون 137 اسیر در بند حماس در نوار غزه هستند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید