سازمان جهانی بهداشت: حمله به مراکز درمانی در غزه ادامه دارد

این سازمان در احترام به حقوق بین الملل بشردوستانه، حمایت فعال از غیرنظامیان و مراقبت‌های بهداشتی خواستار «آتش‌بس فوری» شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

سازمان جهانی بهداشت اعلام کرد حمله به مراکز درمانی در سراسر نوار غزه ادامه دارد.

این سازمان، شامگاه شنبه 18 آذر، در بیانیه‌ای در «فیس بوک»، افزود، بیمارستان «العوده» در شمال نوار غزه از 5 دسامبر تا کنون در محاصره قرار دارد و دو کارمند بهداشت هنگام کار به ضرب گلوله کشته شده‌اند.

سلامت کارمندان و بیماران

این سازمان از «ایمنی بیماران، کادر بهداشت، دیگر کارمندان موجود در بیمارستان «العوده»، ایمنی مراکز بهداشتی، کادر درمان و بیماران در سراسر نقاط غزه» ابراز نگرانی کرد.

سازمان بهداشت جهانی در احترام به حقوق بین الملل بشردوستانه، حمایت فعال از غیرنظامیان و مراقبت‌های بهداشتی خواستار «آتش‌بس فوری» شد.

حمله به بیمارستان صحرائی

در همین زمینه، وزارت بهداشت غزه گفت که نیروهای اسرائیلی با حمله خمپاره‌ای به بیمارستان صحرائی اردن در «خان‌یونس» باعث خساراتی در بیمارستان شد.

مرکز اطلاع‌رسانی «فلسطین» یک‌شنبه 19 آذر در تلگرام اعلام کرد، توپخانه ارتش اسرائیل اطراف بیمارستان اروپایی شهر «خان‌یونس» در جنوب نوار غزه را هدف حملات خود قرار داده است.

17700 کشته در غزه

وزارت بهداشت در نوار غزه شامگاه روز شنبه 18 آذر اعلام کرد، تعداد کشته‌شدگان حملات اسرائیل به نوار غزه از هفت اکتبر به 17700 کشته و 48780 زخمی افزایش یافت.

این سازمان هشدار داد، مجروحان «به دلیل محاصره بیمارستان‌ها توسط اسرائیل در شمال نوار غزه رها شده تا بمیرند.»

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید