حملات موشکی گردان‌های القسام به پایگاه «رعیم» و شهرک «ماگن» اسرائیل

ارتش اسرائیل شنبه اعلام کرد که دست‌کم 7000 نیروی مسلح فلسطینی در جنگ غزه کشته شدند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

گردان‌های «القسام»، شاخه نظامی جنبش «حماس»، شنبه 18 آذر، اعلام کرد که پایگاه نظامی «رعیم» اسرائیل و شهرک ماگن را موشک‌باران کرده است.

گردان‌های القسام در حساب خود بر شبکه «تلگرام» گزارش داد که مسلحان آن‌ها با گلوله‌های خمپاره‌ای کالیبر سنگین به تمرکز نیروهای اسرائیلی در حال نفوذ به محور شمال شهر خان یونس در جنوب نوار غزه حمله کردند.

شاخه نظامی حماس همچنین اعلام کرد که یگان‌های آن‌ها «از سحرگاه شنبه نبردهای شدیدی را از فاصله صفر با نیروهای اسرائیلی در حال نفوذ به غرب اردوگاه جبالیا در شمال نوار غزه آغاز کرده‌اند.»

این در حالی است که یگان‌های قدس، شاخه نظامی جنبش «الجهاد»، اعلام کرد که مسلحان آن یک نیروی اسرائیلی را که در منزلی در شرق خان یونس مستقر شده بود، با گلوله‌های آر پی جی و نارنجک‌‌انداز هدف قرار دادند و طی درگیری با آن‌ها تعدادی را کشته یا زخمی کردند.»

رسانه‌های اسرائیلی نیز گزارش دادند که شهرک‌های پیرامون جنوب نوار غزه از صبح شنبه هد حملات موشکی قرار گرفته‌اند و آژیرهای خطر در شهرک‌های «نیریم» و «عین هشلوشا» در مرز با نوار غزه به صدا درآمده است.

کشته شدن 7000 مسلح فلسطینی

از سویی ارتش اسرائیل شنبه اعلام کرد که دست‌کم 7000 نیروی مسلح فلسطینی در جنگ غزه کشته شدند.

ارتش اسرائیل نیز اعلام کرد که اطلاعات جمع‌آوری شده توسط آن نشان می‌دهد که ارتباط یحیی السنوار با نیروهای میدانی حماس در شمال غزه قطع شده است.

«شبکه 13» اسرائیل نیز فاش کرد که بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر اسرائیل به جو بایدن، رئیس جمهوری ایالات متحده اطلاع داده که جنگ در خان یونس در جنوب نوار غزه ماهها به‌طول خواهد انجامید.

نخست‌وزیر اسرائیل ضمن قدردانی از موضع واشینگتن در وتوی قطعنامه شورای امنیت برای برقراری آتش‌بس در غزه، با بیان این‌که آتش‌بس در غزه مانع از تحقق اهداف اسرائیل برای نابودی حماس خواهد شد، بر ادامه جنگ اسرائیل تا نابودی گروه حماس تاکید کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید