حماس: هیچ گروگانی بدون تبادل یا مذاکره «زنده» از غزه خارج نخواهد نشد

حماس از انهدام جزئی یا کامل بیش از 180 خودروی نظامی در جنوب غزه خبر داد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

گروه حماس که در حال جنگ با اسرائیل در نوار غزه است، روز یکشنبه هشدار داد که هیچ گروگانی «زنده» از غزه خارج نخواهد شد مگر اینکه خواسته‌های این گروه برآورده شود.

ابوعبیده، سخنگوی گردان‌های القسام، شاخه نظامی حماس، طی سخنانی گفت: «آتش‌بس ثابت کرد که هیچ یک از اسیران دشمن آزاد نشدند و نخواهند شد مگر از طریق مبادله».

او با اشاره به اینکه اسرائیل قادر به بازگرداندن گروگان‌ها به زور نخواهد بود، عملیات اسرائیل برای آزادی یکی از گروگان‌ها را «ناموفق» توصیف کرد.

ابوعبیده همچنین گفت: «مجاهدان ما توانستند بیش از 180 خودروی نظامی را در مناطق الشجاعیه، الزیتون، شیخ رضوان، اردوگاه جبالیا، بیت لاهیا، شرق دیرالبلح و شمال خان یونس منهدم کنند.»

القسام روز یکشنبه از کشته شدن 15 سرباز اسرائیلی در انفجاری در شمال شرق خان یونس در جنوب نوار غزه خبر داد.

بر اساس بیانیه القسام در کانال تلگرامی خود، جنگجويان اين گروه یک بمب بشکه‌ای بزرگ را علیه نیروهای اسرائیلی در منطقه المعری در شمال شرق شهر منفجر کردند.

در همین رابطه، گردان‌های قدس، شاخه نظامی جنبش جهاد اسلامی، اعلام کرد که خانه‌ای را در محله شجاعیه در شهر غزه در شمال نوار منفجر کردند که در آن بیش از 13 سرباز اسرائیلی به دنبال یافتن دهانه تونلی بودند.

بنا به اعلان گروه، این جنگجویان توانستند از دهانه تونل بیرون بیایند و دو سرباز اسرائیلی بکشند و سپس خانه را منفجر کردند که به کشته و زخمی شدن بقیه سربازان منجر شد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید