وزیر خارجه سعودی در گفت‌وگو با بلینکن: آتش‌بس فوری در غزه باید برقرار شود

وزیر خارجه سعودی، لزوم بسترسازی برای احیای ثبات و بازگشت به مسیر صلح در جهت تضمین دستیابی مردم فلسطین به حقوق مشروع خود را مورد تاکید قرار داد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

پس از وتوی آمریکا که تلاش شورای امنیت برای تصویب پیش‌نویس قطعنامه‌ خواستار آتش‌بس فوری در نوار غزه را ناکام گذاشت، شاهزاده فیصل بن فرحان، وزیر امور خارجه سعودی بر اهمیت دستیابی مردم فلسطین به حقوق خود تأکید ورزید.

وزارت خارجه سعودی، شنبه 18 آذر، در بیانیه‌ای اعلام کرد که وزیر خارجه این کشور ضمن گفت‌وگو با آنتونی بلینکن، همتای آمریکایی خود درباره تحولات نوار غزه، بر اهمیت انجام همه اقدامات فوری برای برقراری آتش‌بس در غزه، تاکید کرد.

کریدورهای بشردوستانه

بن فرحان همچنین به بلینکن تاکید کرد که باید تمام تلاش‌های ممکن برای کاستن از سرعت تشدید تنش و تضمین عدم گسترش دامنه خشونت به منظور جلوگیری از پیامدهای خطرناک آن بر صلح و امنیت بین‌المللی، انجام شود.

وزیر خارجه سعودی، لزوم بسترسازی برای احیای ثبات و بازگشت به مسیر صلح در جهت تضمین دستیابی مردم فلسطین به حقوق مشروع خود و تلاش بیشتر برای اطمینان از

ایمنی کریدورهای امدادی برای رساندن کمک‌های فوری بشردوستانه، غذایی و پزشکی به نوار غزه را نیز مورد تاکید قرار داد.

از سویی ریاض منصور، سفیر فلسطین در سازمان ملل متحد، وتوی پیش‌نویس قطعنامه بین‌المللی از سوی آمریکا را محکوم کرد و آن را یک «فاجعه» دانست.

اتحادیه عرب و اردن و تعدادی از سازمان‌های بشردوستانه بین‌المللی نیز این موضع آمریکا را محکوم کرده و آن را به منزله تأییدی بر ادامه عملیات کشتار علیه فلسطینیان دانستند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید