تهدید جدید حوثی‌‌ها؛ همه کشتی‌های عازم اسرائیل هدف مشروع هستند

مرکز عملیات تجارت دریایی بریتانیا روز جمعه به کشتی‌های در حال دریانوردی در دریای سرخ هشدار داد که ضمن حفظ هوشیاری خود هر گونه فعالیت نگران‌کننده‌ای را گزارش دهند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

در ادامه تهدیدهای خود و در تحولی جدید شبه‌نظامیان حوثی در یمن تهدید کردند که همه کشتی‌های عازم اسرائیل هدف مشروع هستند.

حوثی‌ها در یمن شنبه 18 آذر اعلام کرد که اگر اجازه ورود به کمک‌های دارویی و غذایی برای تامین مایحتاج ساکنان نوار غزه داده نشود این گروه شبه‌نظامی در یمن، به کشتی‌های عازم اسرائیل با هر تابعیتی، اجازه عبور از دریای سرخ و تنگه باب المندب را نخواهد داد.

شبه‌نظامیان حوثی همچنین هشدار دادند که اگر اجازه تامین مایحتاج مردم غزه داده نشود این کشتی‌ها به اهداف مشروعی برای این گروه تبدیل خواهند شد.

هشدار به کشتی‌ها و شرکت‌ها

حوثی‌ها شنبه در بیانیه‌ای اعلام کردند:«ضمن اصرار بر پایبندی خود به رعایت ایمنی دریانوردی به همه کشتی‌ها و شرکت‌ها درباره هرگونه تعامل با بنادر اسرائیل هشدار می‌دهیم».

در این بیانیه همچنین آمده است که این رویکرد حوثی‌ها در راستای تصمیم این گروه مبنی بر منع دریانوردی کشتی‌های اسرائیلی در دو دریای عرب و سرخ و در نتیجه پافشاری اسرائیل بر ادامه محاصره نوار غزه و ارتکاب کشتارهای هولناک و جنایت‌های نسل‌کشی علیه ساکنان این باریکه، صورت می‌گیرد.

شایان ذکر است که مرکز عملیات تجارت دریایی بریتانیا روز گذشته، جمعه اعلام کرد که پیام‌هایی مبنی بر این‌که یک طرف ناشناس که خود را مسئولان یمنی معرفی می‌کند به یک کشتی دستور داده تا مسیر خود را در جنوب دریای سرخ تغییر دهد.

این مرکز در بیانیه‌ای اعلام کرد که به کشتی‌های در حال دریانوردی در منطقه پیرامونی هشدار داده که ضمن حفظ هوشیاری خود هر گونه فعالیت نگران‌کننده‌ای را گزارش دهند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید