تایمز: حمله آتی به خان‌یونس سنگین‌ترین و آخرین حمله زمینی اسرائیل خواهد بود

یک مقام ارشد نظامی اسرائیل پیش‌بینی کرد، عملیات نظامی در خان‌یونس که طبق ارزیابی اسرائیل، کانون حضور فرماندهان حماس است، ظرف سه تا چهار هفته پایان یابد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

پس از آنکه ارتش اسرائیل حمله زمینی خود را در مرحله اول بر شمال نوار غزه متمرکز کرد، این هفته عملیات خود را به سمت جنوب گسترش داد که نزدیک به دو میلیون فلسطینی را در خود جای داده که اکنون در منطقه‌ای تحت محاصره هستند که مساحت آن به تدریج تنگ‌تر می‌شود.

در حالی که پیش‌بینی می‌شود عملیات جنگی در جنوب، به ویژه در شهر خان‌یونس برای هفته‌ها ادامه یابد، به گفته مقامات ارشد ارتش اسرائیل، ممکن است این عملیات، آخرین عملیات زمینی باشد.

بر اساس گزارش روزنامه بریتانیایی «تایمز»، این محافل در اظهارات مخفیانه و پشت صحنه گفتند که حمله به شهر خان‌یونس چه‌بسا بزرگترین وسنگین‌ترین حمله در مرحله نهایی حمله زمینی باشد.

چه‌بسا این اشارات به این معنا نباشد که اسرائیل پس از این حمله با آتش‌بس موافقت کند، اما ممکن است به این معنا تفسیر شود که نیروهای اسرائیلی ممکن است، عملیات خود را متعاقبا کاهش دهند.

این احتمال وارد است که ارتش اسرائیل پس از این حمله به جای استقرار کل لشکرهای زرهی برای اشغال بخش‌هایی از نوار در طول چندین هفته‌، راهبرد حملات محدود به مراکز حماس با استفاده از نیروهای متحرک را در پیش بگیرد.

عملیات 3 یا 4 هفته‌ای

یک مقام ارشد نظامی اسرائیل پیش‌بینی کرد، عملیات نظامی در خان‌یونس که طبق ارزیابی اسرائیل، کانون حضور فرماندهان حماس است، ظرف سه تا چهار هفته پایان یابد.

این اظهارات در حالی بیان می‌شود که بمباران سنگین شمال و جنوب غزه همچنان ادامه داشته و درگیری‌ها در شهر غزه، خان‌یونس، دیرالبلح و نصیرات شامل عملیات زمینی و بمباران هوایی و دریایی ارتش اسرائیل در جریان است.

از سویی بر اساس آخرین سرشماری منتشرشده توسط دفتر رسانه‌ای دولتی در غزه، شمار کشته‌شدگان در نتیجه بمباران‌های اسرائیل به 17490 نفر شامل 7870 کودک و 6121 زن افزایش یافته است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید