هشدار نتانیاهو: حزب‌الله بیروت و جنوب لبنان را به غزه و خان‌یونس تبدیل خواهد کرد

ارتش اسرائیل پنج‌شنبه در پاسخ به حملاتی راکتی از خاک لبنان یک سایت در جنوب این کشور را به شدت گلوله‌باران کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

همزمان با ادامه تنش‌ها‌ و تبادل آتش در جنوب لبنان میان ارتش اسرائیل و حزب‌الله به‌دنبال حمله هفتم اکتبر گذشته «حماس»، اسرائیل هشدار داد که بیروت را همانند نوار غزه به ویرانه‌ای تبدیل خواهد کرد.

بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر اسرائیل پنج‌شنبه 16 آذر طی بازدید میدانی به‌منظور ارزیابی اوضاع در شمال اسرائیل در واکنش به تشدید تنش‌ها در جبهه شمالی و در هشدار به گروه شبه‌نظامی مورد حمایت ایران در جنوب لبنان، تاکید کرد که اگر حزب‌الله به جنگی همه‌جانبه علیه اسرائیل روی آورد، اسرائیل در پاسخ بیروت و جنوب لبنان را به [ویرانه‌هایی نظیر] غزه و خان یونس تبدیل خواهد کرد.

این اظهارات نتانیاهو پس از آن ایراد شد که ارتش اسرائیل و گروه شبه‌نظامی حزب‌الله در ادامه تنش‌های روزانه‌ای که از هفتم اکتبر گذشته آغاز و تاکنون به‌طور فزاینده‌ای ادامه یافته پنج‌شنبه نیز در دو طرف‌ مرزهای اسرائیل و لبنان به تبادل آتش پرداختند.

کشته شدن یک غیر‌نظامی اسرائیلی

ارتش اسرائیل پنج‌شنبه ضمن اشاره به پرتاب شدن چندین راکت از خاک لبنان اعلام کرد که به مبدا این حملات پاسخ داده است.

بنا بر اعلام ارتش و خدمات اورژانس اسرائیل یک غیرنظامی اسرائیلی در پی اصابت موشک ضد‌تانک شلیک شده از جنوب لبنان به خودروی حامل او کشته شده است.

در پی تشدید تنش‌ها با حزب‌الله، ارتش اسرائیل یکی از سایت‌ها در جنوب لبنان را به شدت گلوله‌باران کرد.

تصاویر ویدیویی در شبکه‌های اجتماعی نیز پنج‌شنبه صحنه‌هایی از حملات توپخانه‌ای ارتش اسرائیل به شهرک «کونین» در جنوب لبنان را نشان داد.

از سویی حزب‌الله کشته شدن دو نفر از اعضای این گروه در جنوب لبنان در تبادل آتش‌ با ارتش اسرائیل را تایید کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید