بلینکن: حملات حوثی‌ها به کشتی‌ها با حمایت ایران انجام می‌شود

وزارت خزانه‌داری آمریکا، 13 فرد و نهاد که در تأمین ده‌ها میلیون دلار برای حوثی‌های یمن از طریق فروش و ارسال کالاهای ایرانی نقش دارند را تحریم کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

آنتونی بلینکن، وزیر خارجه آمریکا تاکید کرد که حملات حوثی‌ها به کشتی‌ها با حمایت ایران انجام می‌شود.

در این راستا جان فاینر، معاون مشاور امنیت ملی کاخ سفید، سپاه پاسداران را به دست‌داشتن در طراحی و اجرای حملات موشکی و پهپادی حوثی‌ها علیه اسرائیل متهم کرد.

فاینر در همایش امنیتی «آسپن» افزود که سپاه پاسداران در حمله به کشتی‌های باری در دریای سرخ نیز نقش دارد.

وزارت خزانه‌داری آمریکا، پنجشنبه 16 آذر، 13 فرد و نهاد «که در تأمین ده‌ها میلیون دلار برای حوثی‌های یمن از طریق فروش و ارسال کالاهای ایرانی نقش دارند» را تحریم کرد.

به گزارش خبر گزاری «العالم العربی»، این وزارت‌خانه در بیانیه‌ای اعلام کرد: «افراد و کیان‌های تحریم‌شده، از طریق شبکه پیچیده‌ای از شرکت‌ها و شرکت‌های صرافی در حوزه‌های متعدد، به عنوان کانالی مهم برای انتقال منابع مالی ایران به شبه‌نظامیان یمن، تحت نظارت حوثی‌های نامبرده در فهرست تحریم‌های آمریکا و سعید الجمال، تسهیل کننده مالی نیروی قدس سپاه پاسداران، فعالیت داشتند.»

حملات به کشتی‌های تجاری

آمریکا، ایران را به مشارکت در اقدامات و حملاتی که پایگاه‌های آمریکا در منطقه را هدف قرار می‌دهد، متهم کرده است.

فرماندهی مرکزی آمریکا «سنتکام»، یکشنبه گذشته تهران را متهم کرد که در پشت حملات به کشتی‌های تجاری در آب‌های بین‌المللی در جنوب دریای سرخ قرار دارد.

در بیانیه‌ سنتکام آمده است: «این حملات، تهدیدی مستقیم برای تجارت بین‌الملل و امنیت کشتیرانی است. به باور ما اگرچه حوثی‌ها آن‌ها را انجام دادند ولی ایران در پشت این حملات است و آمریکا با رایزنی متحدان و شرکای خود در حال بررسی واکنش مناسب است.»

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید