بازجوی یحیی سنوار در مصاحبه با «سی‌ان‌ان» چه گفت؟

طبق گفته تحلیلگران، کشتن سنوار که از سوء قصد اسرائیل در سال 2021 ، جان سالم به در برد، این بار آسان نخواهد بود

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

شخصیت یحیی سنوار، رهبر جنبش حماس در غزه، پرسش‌‌برانگیز است، به‌ویژه که او نفر اول فهرست افراد تحت تعقیب اسرائیل است و تل‌آویو او را مسئول و طراح حمله 7 اکتبر می‌داند.

شناخت کامل

مایکل کوبی، افسر پیشین سرویس امنیت داخلی اسرائیل «شین بت» در مصاحبه با «سی‌ان‌ان» در افشای برخی جزئیات شخصیت سنوار، با این بیان که رهبر جنبش حماس در غزه را «بهتر از مادرش» می‌شناسد، خاطرنشان کرد که سنوار را در دوران زندان او در اسرائیل، 180 ساعت مورد بازجویی‌ قرار داده است.

«حماس همه چیز من است»

کوبی گفت: «از او پرسیدم، تو الان(طی آن برهه) 28 تا 29 ساله هستی، چرا ازدواج نکردی؟ چرا نمی‌خواهی خانواده داشته باشی؟ او در پاسخ گفت که حماس همسرم، پسرم وهمه چیز من است».

طبق گفته تحلیلگران، کشتن سنوار که از سوء قصد اسرائیل در سال 2021 ، جان سالم به در برد، این بار آسان نخواهد بود و او یکی از مهمترین اهداف جنگ اسرائیل در غزه به حساب می‌آید.

همانند بن لادن برای آمریکا

«سی‌ان ‌ان» به نقل از حسین عبدالحسین از بنیاد «دفاع از دموکراسی‌ها» گفت: «سنوار برای اسرائیل مانند بن لادن برای آمریکاست. همانطور که آمریکا بن لادن را تعقیب و سپس کار او را ساخت، براین باورم که اسرائیلی‌ها نیز همین کار را خواهند کرد و این جنگ قبل از این که او را بگیرند، پایان نخواهد یافت.»

عبدالحسین افزود: «اگر کسی باشد که اطلاعات به اسرائیل بدهد، سنوار او را شناسایی کرده و آنها را قبل از این که اسرائیلی‌ها به آنها برسند، سربه نیست می‌کند.»

آزادی سنوار از زندان اسرائیل

سنوار که در سال 1988 به اتهام قتل دو سرباز اسرائیلی و چهار فلسطینی به اتهام همکاری با اسرائیل، محکوم به زندان شد و دو دهه را در زندانی اسرائیلی گذراند، بنیانگذار نیروی امنیت داخلی حماس به شمار می‌رود.

سنوار به همراه بیش از 1000 اسیر فلسطینی در سال 2011 در ازای گلعاد شالیت، سرباز اسرائیلی که به مدت پنج سال در غزه گروگان بود، آزاد شد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید