وال‌استریت‌ژورنال: آمریکا از اسرائیل خواست جنگ غزه را تا چند هفته دیگر پایان دهد

جیک سالیوان روز گذشته اعلام کرد که آمریکا با اسرائیل درباره جدول زمانی برای عملیات نظامی در غزه گفت‌وگو کرده است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

آنتونی بلینکن، وزیر خارجه آمریکا هفته گذشته به مقامات اسرائیلی گفت که دولت بایدن معتقد است جنگ باید ظرف چند هفته دیگر به پایان برسد.

پایان جنگ ظرف چند هفته

به نوشته روزنامه آمریکایی «وال‌استریت‌ژورنال»، مقامات آمریکایی معتقدند که هر چه این جنگ بیشتر طول بکشد، برای همه دشوارتر خواهد شد و مقامات اسرائیل نیز به نوبه خود علاقه خود را برای بازگشت به وضعیت عادی به ویژه به نفع ثبات اقتصادی ابراز کردند، اما تضمینی برای پایان دادن به جنگ ارائه نکردند.»

جیک سالیوان، مشاور امنیت ملی کاخ سفید، چهارشنبه 14 آذر اعلام کرد که آمریکا با اسرائیل درباره جدول زمانی برای عملیات نظامی در غزه گفت‌وگو کرده است.

او در گفت‌وگوی تلفنی با «رویترز» گفت: «ما در مورد زمان‌بندی با مقامات اسرائیلی گفت‌وگو کردیم. نمی‌خواهم آن جدول را در اختیار عموم بگذارم، چون اسرائیل مکان عملیات زمینی خود را به طور خاص ارسال کرده است.»

علاوه بر این، این روزنامه اشاره کرد که موضع آمریکا در حالی صورت می‌گیرد که فشار سیاسی داخلی بر دولت جو بایدن، که وارد سال انتخاباتی می‌شود، وجود دارد.

شاید این فشار چیزی است که حمایت آمریکا از تلاش‌های جنگی اسرائیل را محدود کرده است، زیرا آمریکا از کلمات متفاوتی در مورد اهداف جنگ استفاده می‌کند و بر پایان دادن به تسلط حماس در غزه تمرکز دارد، در حالی که نتانیاهو از نابودی این جنبش صحبت می‌کند و واشینگتن این امر را غیرممکن می‌داند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید

  • فعال‌سازی حالت خواندن
    100% Font Size