اسرائیل: همه ابزارها را برای عقب‌راندن حزب‌الله تا شمال رود لیطانی بکار خواهیم گرفت

وزیر دفاع اسرائیل، تصریح کرد که اگر دیپلماسی کارساز نشود، اسرائیل به استفاده از همه ابزارهای در اختیار خود از جمله گزینه نظامی، برای وادار کردن حزب‌الله به عقب‌نشینی تا شمال رودخانه لیطانی متوسل خواهد شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

مجله «تایمز اسرائیل» به نقل از یوآو گالانت، وزیر دفاع اسرائیل، چهارشنبه 15 آذر، گزارش داد که گفته اسرائیل از «تمام ابزارهای نزد خود، از جمله گزینه نظامی، برای عقب راندن حزب‌الله لبنان تا شمال رودخانه لیطانی استفاده خواهد کرد.

گالانت خاطرنشان کرد که بهترین گزینه برای دستیابی به این هدف، رسیدن به یک توافق دیپلماتیک است.

وزیر دفاع اسرائیل، در دیدار با شهرداران و روسای شوراهای شهر واقع در نزدیکی مرز لبنان متعهد شد که اسرائیلی‌هایی که با آغاز جنگ با حماس در اکتبر گذشته تخلیه شدند، تا زمانی که حزب‌الله به شمال رودخانه لیتانی رانده نشود، به خانه‌های خود باز نخواهند گشت.

گالانت در این نشست که در شهر نهاریا برگزار شد، گفت: «بهترین گزینه برای اسرائیل دستیابی به یک توافق دیپلماتیک است که منجر به اجرای قطعنامه 1701 شود که به جنگ با حزب‌الله لبنان در سال 2006 پایان داده بود.

او همچنین توضیح داد که اگر دیپلماسی موفق و کارساز واقع نشود، اسرائیل از همه ابزارهای در اختیار خود از جمله گزینه نظامی استفاده خواهد کرد تا حزب‌الله را به عقب‌نشینی در شمال رودخانه لیطانی وادار کند.

قطعنامه 1701 شورای امنیت سازمان ملل متحد، حزب‌الله لبنان را از حفظ حضور نظامی در جنوب رودخانه لیطانی که در حدود 30 کیلومتری شمال مرز لبنان و اسرائیل قرار دارد، منع می‌کند، اما گروه شبه‌نظامی حزب‌الله با حضور در این مناطق مرتباً از نزدیک به مرز اقدام به حملات علیه مناطق شمال اسرائیل می‌کند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید