ارتش اسرائیل از آغاز عملیات زمینی نیروهایش در جنوب نوار غزه خبر داد

شبکه تلویزیونی «القاهره الاخباریه»، به نقل از اسماعیل هنیه، رئیس دفتر سیاسی گروه حماس، گفت: در صورت توقف حمله اسرائیل به غزه، حماس آماده از سرگیری تبادل همه زندانیان و دستیابی به یک توافق جامع است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

ارتش اسرائیل، چهارشنبه 14 آذر اعلام کرد، نیروهایش در قلب خان‌یونس، در جنوب نوار غزه برای اولین مرتبه وارد عملیات نظامی شدند.

ارتش در یک بیانیه‌ای افزود: «سربازان به مرکز خان‌یونس رسیده و هدف‌هایی در قلب این شهر را مورد حملات خود قرار دادند» و او این شهر را نماد نظامی و اداری حماس توصیف کرد.

ارتش اسرائيل افزود: «سربازان اسرائیلی تروریست‌ها را کشتند و زیرساخت‌های آن‌ها را نابود و مقداری اسلحه از محل پیدا کردند.»

بیانیه تایید کرد، نیروها محل سکونت یحیی السنوار، رئیس دفتر سیاسی حماس در غزه را محاصره کرده‌اند و افزود السنوار در تونل‌های زیر خانه مخفی است.

شبکه تلویزیونی «القاهره الاخباریه» چهارشنبه 14 آذر، به نقل از اسماعیل هنیه، رئیس دفتر سیاسی گروه حماس، گفت: «در صورت توقف حمله اسرائیل به غزه، حماس آماده از سرگیری تبادل همه زندانیان و دستیابی به یک توافق جامع است.»

هنیه در اظهاراتش با این شبکه تلویزیونی تاکید کرد، با توجه به ادامه کشتار اسرائیل در غزه، حماس به هیچ وجه مذاکره نخواهد کرد.

او گفت: «با توجه به سیاست گرسنگی و محرومیت شمال نوار غزه از کمک و امداد، فاجعه بی‌سابقه‌ای در سطح انسانی و بهداشتی در غزه رخ می‌دهد.» هنیه اشاره کرد که کمک‌های سازمان ملل با مقیاس فاجعه انسانی در غزه، قابل قبول و کافی نیست.

اسماعیل هنیه، اسرائیل را متهم به عدم انجام تعهدات در مورد تبادل اسرا کرد و تاکید کرد که حماس به تمام قوانین در خصوص زنان و کودکان احترام گذاشته است.

به گفته وی، حماس مرحله کودکان و زنان را به اتمام رسانده است و ورود به مذاکرات جدید برای تبادل زندانیان را بستگی به «توقف کامل تجاوز اسرائیل به نوار غزه» دانست.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید