نتانیاهو: ارتش اسرائیل غزه را منطقه عاری از سلاح می‌کند

نخست وزیر اسرائیل: تنها یک قدرت می تواند این خلع سلاح را تضمین کند و آن ارتش اسرائیل است و هیچ قدرت بین المللی نمی‌تواند این مسئولیت را بپذیرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل، در اظهاراتی تصریح کرد، پس از پایان عملیات نظامی اسرائیل، غزه باید عاری از سلاح شود.

نتانیاهو، شامگاه سه‌شنبه 14 آذر، در یک کنفرانس مطبوعاتی، تاکید کرد که تضمین خلع سلاح بر عهده ارتش اسرائیل بدون هیچ‌گونه مداخله قدرت‌های بین‌‎المللی است.

او گفت: «یک مساله دیگر، اینکه بعد از حماس چه خواهد شد؟ غزه باید خلع سلاح شود و تنها یک قدرت می‌تواند این خلع سلاح را تضمین کند و آن ارتش اسرائیل است و هیچ قدرت بین المللی نمی‌تواند این مسئولیت را بپذیرد.»

یوآو گالانت، وزیر دفاع اسرائیل نیز در اظهاراتی گفت: «حماس در حال از دست دادن کنترل بر نوار غزه است و این امر با اقدامات نیروهای اسرائیلی از دریا، هوا و زمین با هماهنگی اطلاعات محقق می‌شود.

یوآو گالانت، روز سه‌شنبه خشونت‌های شهرک‌نشینان علیه فلسطینی‌ها در کرانه باختری را مردود دانست و گفت که فقط پلیس و ارتش می‌توانند از قدرت و زور استفاده کند.

گالانت در یک کنفرانس مطبوعاتی افزود: «متاسفانه خشونت‌هایی از سوی افراط‌گرایان صورت می‌گیرد که ما آن را محکوم می‌کنیم.»

وی ادامه داد: «در کشور قانون و اسرائیل کشور قانون است، حق استفاده از زور و قدرت فقط برای کسانی مانند ارتش اسرائیل، پلیس اسرائیل و امنیت اسرائیل (شاباک) جود دارد» و افزود: «هیچ کس، اختیاری برای استفاده از خشونت را ندارد.»

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید