شاهزاده محمد بن سلمان: سعودی و روسیه برای تحقق ثبات در خاورمیانه همکاری می‌کنند

رئیس جمهوری روسیه از شاهزاده محمد بن سلمان، ولی‌عهد سعودی برای سفر به روسیه دعوت کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

شاهزاده محمد بن سلمان، ولی‌عهد سعودی ضمن استقبال از ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه و هیئت همراه وی در ریاض در گفت‌وگو با او بر همکاری و تلاش پادشاهی عربی سعودی و جمهوری فدراتیو روسیه برای تحقق ثبات در خاورمیانه تاکید کرد.

ولی‌عهد سعودی همچنین در گفت‌وگو با پوتین به همکاری‌های موفقیت‌آمیز ریاض و مسکو در زمینه‌های انرژی، تجارت و سرمایه‌گذاری اشاره کرد.

ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه و هیئت همراه وی شامگاه چهارشنبه 15 آذر پس از ترک امارات متحده عربی، در چارچوب سفری رسمی به پادشاهی عربی سعودی، وارد ریاض شد.

پوتین طی دیدار با ولی‌عهد سعودی در ریاض گفت که در 7 سال اخیر روابط میان روسیه و سعودی به سطح بی‌سابقه‌ای ارتقاء یافته است.

رئیس جمهوری روسیه گفت کشورش روابط مستحکم و خوبی با سعودی در زمینه‌های سیاسی، اقتصادی و امور انسانی دارد.

پوتین در ادامه سخنان خود افزود:« برای همه ما پراهمیت است که درباره وقایع جاری در منطقه تبادل‌نظر کنیم».

پوتین همچنین از محمد بن سلمان، ولی‌عهد سعودی برای سفر به روسیه دعوت کرد.

رئیس جمهوری روسیه در فرودگاه بین‌المللی ملک خالد ریاض از سوی شاهزاده فیصل بن بندر بن عبدالعزیز، امیر منطقه ریاض و مساعد بن محمد العیبان، وزیر مشاور دولت، عضو شورای وزیران و مشاور امنیت ملی سعودی و همچنین شاهزاده فیصل بن عبدالعزیز بن عیاف، شهردار ریاض مورد استقبال قرار گرفت.

در مراسم استقبال از پوتین در فرودگاه ملک خالد، عبدالرحمن بن سلیمان الاحمد، سفیر سعودی در مسکو و سرگئی کوزولوف، سفیر روسیه در ریاض و همچنین سرتیپ منصور بن ناصر العتیبی، سرپرست رئیس پلیس منطقه ریاض و فهد الصهیل، نماینده مراسم تشریفات سلطنتی سعودی حضور داشتند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید