دولت اسرائیل: نیمی از فرماندهان گردان‌های حماس در نوار غزه را کشتیم

ارتش اسرائیل ضمن درخواست دسترسی صلیب سرخ به گروگان‌های در بند حماس، تأکید کرد که تا قبل از عملیات جدید تبادل اسرا با حماس به یک ماه عملیات زمینی در نوار غزه نیاز دارد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

ایلان لوی، سخنگوی دولت اسرائیل، چهارشنبه 15 آذر، اعلام کرد که ارتش اسرائیل از زمان آغاز عملیات نظامی خود در نوار غزه، تاکنون توانسته دست‌کم نیمی از فرماندهان گروه‌های جنبش حماس در نوار غزه را از پای درآورد.

سخنگوی دولت اسرائیل، طی یک کنفرانس مطبوعاتی خطاب به خبرنگاران خارجی گفت: «ارتش اسرائیل تاکنون نیمی از فرماندهان گردان‌های حماس را از بین برده است.

لوی افزود که نیروهای اسرائیلی با پشتیبانی هوایی قابل توجه به پیشروی در داخل نوار غزه ادامه می‌دهند و در حال حاضر این عملیات توانایی نظامی حماس را به میزان قابل توجهی کاهش داده است.

ارتش اسرائیل، چهارشنبه طی یک «فراخوان فوری» به صلیب سرخ، خواستار مداخله کمیته بین‌المللی «برای دسترسی به گروگان‌هایی شد که از 7 اکتبر در اسارت حماس به سر می‌برند.

در همین راستا، ولکر ترک، کمیسر عالی حقوق بشر سازمان ملل، با بیان این‌که خطر بزرگ ارتکاب جنایات وحشیانه ساکنان غزه را تهدید می‌کند از هر دو طرف متخاصم خواست تا از ارتکاب چنین اقدامات تجاوزکارانه‌ای خودداری کنند.

کمیسر عالی حقوق بشر سازمان ملل، به خبرنگاران در ژنو گفت: «دوستان من در حقوق بشر وضعیت در نوار غزه را فاجعه‌بار توصیف می‌کنند، در این شرایط، خطر وقوع جنایات زیادی وجود دارد.»

ولکر ترک، در ادامه گفت: «نیاز به اتخاذ تدابیر سریع از سوی طرف‌های ذیربط و همه کشورها به ویژه کشورهای صاحب نفوذ برای جلوگیری از ارتکاب چنین جنایاتی وجود دارد.»

از سوی دیگر، دانیل هاگاری، سخنگوی ارتش اسرائیل در بیانیه‌ای گفت: «در حالی که ارتش اسرائیل عملیات خود را برای از بین بردن حماس در غزه گسترش می‌دهد، ما از مأموریت خود برای بازگرداندن گروگان‌ها به خانه، عقب‌ ننشسته‌ایم.»

سخنگوی ارتش اسرائیل، خواستار اقدام جامعه بین‌المللی شده، و تصریح کرد که «صلیب سرخ باید بتواند به گروگان‌هایی که شامل 138 نفر از جمله کودکان، زنان و سالمندان می‌شود و بیش از 60 روز است در اسارت حماس به سر می‌برند، دسترسی پیدا کند.»

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید