افزایش قربانیان جنگ غزه به 16248 کشته همزمان با آغاز مرحله سوم عملیات زمینی اسرائیل

حماس: تا جنگ در غزه متوقف نشود، هیچ مذاکره‌ای یا مبادله اسرایی صورت نخواهد گرفت

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

همزمان با اعلام آغاز سومین مرحله از یورش زمینی اسرائیل و تشدید حملات و بمباران و درگیری‌های میان نیروهای اسرائیلی و گروه‌های فلسطینی در منطقه خان یونس در جنوب نوار غزه، شبکه بهداشت غزه از افزایش شمار قربانیان غیرنظامی جنگ غزه به 16248 کشته خبر داد.

جنبش «حماس»، سه‌شنبه 14 آذر، با بیان اینکه از زمان آغاز جنگ در غزه در 7 اکتبر تاکنون 16 هزار و 248 نفر در غزه کشته شده‌اند، تاکید کرد که تا پیش از توقف جنگ در غزه هیچ مذاکره و تبادل اسرایی انجام نخواهد شد.

این در حالی است که ارتش اسرائیل گزارش داد که مرحله سوم عملیات زمینی خود را در نوار غزه آغاز و بر مقرهای مهم حماس در شمال غزه تسلط پیدا کرده و در حال آماده شدن برای ادامه عملیات در جنوب این باریکه است.

کنترل بر خان یونس

در همین راستا هرتزل لوی، رئیس ستاد مشترک ارتش اسرائیل با اعلام آغاز سومین مرحله از عملیات زمینی اسرائیل در غزه گفت نیروهای ما «خان یونس» در غزه را به محاصره درآورده‌اند.

او گفت که نیروهای ارتش اسرائیل مقرهای مهم حماس را در شمال غزه به کنترل گرفته‌ و برای چنین اقدامی در جنوب غزه آماده می‌شوند.

نوار غزه سه‌شنبه 14 آذر، شاهد کشته و زخمی شدن بسیاری از غیرنظامیان فلسطینی در بمباران اسرائیل بود که بعد از وقفه بشردوستانه تشدید و گسترش یافته و کل باریکه تحت محاصره غزه را در بر گرفته است.

وزارت بهداشت غزه نیز سه‌شنبه اعلام کرد که در حملات اسرائیل به مناطق مسکونی در دیر البلح در وسط نوار غزه 45 نفر کشته شدند.

کشته شدن 10 سرباز اسرائیلی

از طرفی خبرنگار «العربیه» سه‌شنبه چهاردهم آذر از کشته شدن 2 سرباز اسرائیلی دیگر در نوار غزه خبر داد.

ساعتی پیش از آن گردان‌های القسام از کشته شدن 8 سرباز اسرائیلی در شرق خان یونس خبر داده بود.

یک نظامی اسرائیلی به «رویترز» گفته بود که برای سربازان اسرائیلی سه‌شنبه دشوارترین روز از آغاز جنگ در غزه بوده است.
این در حالی است که مقامات آمریکایی هیچ گونه توافق فوری برای ازسرگیری مذاکرات تبادل اسرا بین اسرائیل و حماس که چهار روز پیش متوقف شده است را پیش‌بینی نمی‌کنند.
در جریان شدیدترین دور جنگ میان اسرائیل و حماس، پس از گذشت 2 ماه، تاکنون بیش از 16 هزار نفر کشته و بیش از 40 هزار نفر دیگر زخمی شدند.
دیدگاه مقامات اسرائیلی و آمریکایی مبنی بر ضرورت ادامه جنگ در نوار غزه به‌رغم تفاوت در راه‌های رسیدن به اهداف، اما منطبق به نظر می‌رسد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید