ادامه جنگ سنگین در جنوب غزه؛ 1240 کشته از زمان فروپاشی وقفه بشردوستانه

بیانیه دفتر مطبوعاتی ارتش از 84 سرباز کشته‌‌شده از آغاز حمله زمینی به نوار غزه خبر داد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

خبرگزاری فلسطین، چهارشنبه 15 آذر از کشته و زخمی‌شدن ده‌ها نفر که اکثرا زن و کودک بودند در بمباران شدید شمال، مرکز و جنوب نوار غزه توسط اسرائیل در سحرگاهان خبر داد.

بر اساس این گزارش، بمباران اسرائیل، دو خانه در اردوگاه نصیرات در مرکز نوار غزه و همچنین خانه‌ای در اردوگاه الغربی در خان‌یونس را هدف قرار داد.

رسانه‌های فلسطینی اعلام کردند که گلوله‌باران محله‌های التفاح، الدرج و شجاعیه در شهر غزه و شرق خان‌یونس، الفخاری، خزاعه و عبسان ادامه دارد و نیروهای اسرائیلی، رگباری از بمب‌های فسفری و دودزا را به سمت مرکز اردوگاه جبالیا در شمال نوار غزه شلیک کردند.

کاظم ابوخلف، سخنگوی «آنروا» با اعلام این که ارتباط این آژانس با خان‌یونس در جنوب نوار غزه به دلیل بمباران اسرائیل قطع شده است، افزود: «ارتش اسرائیل با صدور دستوراتی، خواستار آن شد که شهروندانی که از شمال و غزه به مناطق جنوبی و استان‌های مرکزی آواره شدند، بار دیگر راهی رفح شوند.»

بر اساس آخرین اخبار، تعداد زیادی در جریان بمباران‌های مداوم نوار غزه کشته‌شده و زیر آوار هستند. همچنین 35 نفر از کارکنان عرصه پزشکی توسط نیروهای اسرائیلی دستگیر شدند.

شمار کشته‌ها در نوار غزه از زمان پایان وقفه بشردوستانه در جمعه گذشته تاکنون به بیش از 1240 نفر رسیده است.

410 کشته ارتش اسرائیل

این در حالی است که ارتش اسرائیل چهارشنبه فاش کرد که 4 سرباز دیگر در نبردهای غزه کشته شدند که بدین ترتیب شمار سربازان کشته‌شده از ابتدای جنگ غزه به 410 نفر رسید.

در بیانیه دفتر مطبوعاتی ارتش آمده است شمار کشته‌های ارتش از آغاز حمله زمینی به نوار غزه 84 نفر است.

حملات اسرائیل، روز گذشته با پشتیبانی نیروی هوایی در شدیدترین شکل خود تا مرکز خان‌یونس در جنوب غزه امتداد یافت.

از سویی گردان‌های القسام، شاخه نظامی حماس مدعی شد که عوامل آن به شدت با نیروهای اسرائیلی درگیر شدند که طی آن 8 سرباز اسرائیلی کشته یا زخمی‌شده و 24 خودروی نظامی منهدم شد.

ژنرال یارون وینکلمن، فرمانده مرکز فرماندهی جنوبی ارتش اسرائیل در بیانیه‌ای گفت: «امروز در شدیدترین روزهای نبرد از زمان آغاز عملیات زمینی قرار داریم.»

به گفته وینکلمن، نیروهای اسرائیلی همچنین در جبالیا، اردوگاه بزرگ آوارگان و پایگاه حماس در شمال غزه در مجاورت شهر غزه و در محله شجاعیه در شرق شهر جنگیدند.

آخرین آمار کشته‌های فلسطینی

مقامات وزارت بهداشت غزه اعلام کردند که شمار قربانیان فلسطینی‌ از 7 اکتبر به این سو از 16250 نفر فراتر رفت که شامل 7112 کودک خردسال و 4885 زن می‌شود و هزاران نفر دیگر نیز مفقود هستند که احتمال می‌رود زیر آوار مدفون شده باشند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید