وزیر خارجه مصر: تنها قاهره مسئولیت بازگرداندن اتباع مصری از غزه را برعهده دارد

سامح شکری، وزیر خارجه مصر در سفر به آمریکا، در تلاش برای توقف جنگ در غزه است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

احمد ابو زید، سخنگوی وزرات خارجه مصر، سه‌شنبه 14 آذر، از سفر سامح شکری وزیر خارجه این کشور به آمریکا خبر داد و گفت او در جستجوی راه حلی برای توقف جنگ در نوار غزه است.

سخنگوی وزارت خارجه افزود، شکری در سفر خود با شماری از اعضای مجلس نمایندگان، سنا، روسا و اعضای کمیته‌های مرتبط با سیاست خارجی آمریکا با هدف پیشبرد و تقویت روابط دو کشور در کنگره دیدار خواهد کرد.

وی تاکید کرد، دفتر نمایندگی مصر در دولت خودگردان فلسطین در رام الله و کنسولی وزارت خارجه مصر در نوار غزه، اسامی و مدارک شهروندانی که قصد بازگشت به مصر را دارند، دریافت کرده است.

احمد ابو زید، توضیح داد که لیست کامل اسامی در حال اتمام است تا در اختیار مقامات ذی‌ربط مصر قرار بگیرد و مسئولان گذرگاه مرزی «رفح» اقدامات لازم برای عبور از نوار غزه به مصر را فراهم کنند.

انتشار اطلاعات نادرست

سخنگوی وزارت خارجه، اطلاعات نادرستی که در برخی رسانه‌ها منتشر شده را رد کرد و خواستار دقت بیشتر در انتشار هرگونه اطلاعات که مورد تایید هیچ جهت رسمی نیست، شد.

اظهارات سخنگوی وزارت خارجه مصر در پاسخ به سوال تعدادی از سردبیران دیپلماتیک، درباره اقدامات برای بازگشت مصری‌ها از نوار غزه، بیان شد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید