امیر قطر: «حق دفاع از خود» مجوز ارتکاب کشتار جمعی را به اسرائیل نمی‌دهد

اردوغان طی سفر دو روزه خود به دوحه، در نهمین اجلاس کمیته عالی راهبردی قطر و ترکیه، حضور خواهد یافت

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

شیخ تمیم بن حمد آل ثانی، امیر قطر، تاکید کرد که موضوع غزه جدا از دیگر مسائل نیست، بلکه مستلزم پایان دادن به اشغال تمامی سرزمین‌های فلسطینی است.

امیر قطر، سه‌شنبه 14 آذر، در چهل و چهارمین نشست سران کشورهای خلیجی در دوحه همچنین با تاکید بر لزوم وادارکردن اسرائیل به بازگشت به مذاکرات معتبر در مورد راه حل دو کشوری، افزود که مذاکرات مربوط به راه حل دو کشوری، نباید باز و بدون سقف زمانی باشد.

به گفته شیخ تمیم، وقفه موقت نمی‌تواند جایگزینی برای آتش‌بس باشد و در صورتی که اسرائیل حق فلسطینیان برای برپایی کشورشان را محترم می‌داشت، اجتناب از بروز این مصائب ممکن بود.

امیر قطر با محکوم کردن هدف‌قرار دادن غیر نظامیان از همه ملیت‌ها، خاطرنشان کرد که اصل دفاع از خود، حق ارتکاب جنایات کشتار جمعی را به اسرائیل نمی‌دهد.

مشارکت اردوغان در اجلاس دوحه

از سویی طبق گفته مصطفی کوکصو، سفیر ترکیه در دوحه، رجب طیب اردوغان، رئیس جمهوری ترکیه در اجلاس امروز سران خلیج در دوحه و همچنین نهمین نشست کمیته عالی راهبردی ترکیه و قطر شرکت خواهد.

خبرگزاری روسی «اسپوتنیک» به نقل از یک منبع دیپلماتیک ترکیه گزارش داد که گروه تماس دست‌اندرکار حل مناقشه غزه، این هفته با دولت آمریکا مذاکره خواهد کرد.

پیشتر وزرای خارجه سعودی، ترکیه، اندونزی، نیجریه، اردن، مصر و قطر پس از نشست مشترک سازمان همکاری اسلامی و اتحادیه کشورهای عربی در ریاض در 11 نوامبر گذشته، یک گروه تماس در مورد غزه تشکیل دادند که این گروه، مذاکراتی را در پکن، مسکو، لندن و پاریس انجام داد.

به گزارش خبرگزاری «آناتولی»، اردوغان در دوحه با امیر قطر در خصوص جنگ جاری در غزه گفت‌وگو کرد.

طبق این گزارش، طی سفر دو روزه اردوغان به دوحه، او در نهمین اجلاس کمیته عالی راهبردی قطر و ترکیه، حضور خواهد یافت.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید