السیسی: امنیت منطقه در گروی ایجاد کشور مستقل فلسطین به پایتختی قدس است

رئیس جمهوری مصر در گفت‌وگو با نیکوس کریستودولیدس، همتای قبرسی خود، آمادگی مصر برای پذیرش و هماهنگی تمام کمک‌های بین‌المللی ارسال شده برای نوار غزه را اعلام کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

عبدالفتاح السیسی، رئیس جمهوری مصر بر لزوم اقدام بین‌المللی برای پیشبرد اجرای راه حل «دو کشوری» و ایجاد کشور مستقل فلسطین به پایتختی قدس شرقی، به عنوان تنها راه دستیابی به صلح، امنیت و ثبات در منطقه، تاکید ورزید.

السیسی، سه‌شنبه 14 آذر، در جریان گفت‌وگو با نیکوس کریستودولیدس، همتای قبرسی خود، با تاکید بر ضرورت مسئولیت‌پذیری جامعه بین‌المللی در این زمینه، آمادگی مصر برای پذیرش و هماهنگی تمام کمک‌های بین‌المللی ارسال شده برای نوار را اعلام کرد. رئیس جمهوری مصر، فعالیت‌های متمرکز این کشور برای ارسال کمک‌های بشردوستانه مصر به مردم نوار غزه را در این دیدار برشمرد.

احمد فهمی، سخنگوی رسمی ریاست جمهوری مصر با این بیان که در این دیدار همچنین اوضاع منطقه‌ای به ویژه تشدید تنش در نوار غزه، مورد بررسی قرار گرفت، افزود که السیسی، تلاش‌های قاهره برای دستیابی به آتش‌بس دائمی در نوار غزه را مطرح کرد.

به گفته فهمی، رئیس جمهوری قبرس ضمن قدردانی از تلاش‌های خستگی ناپذیر مصر برای آرام‌کردن اوضاع و تامین کمک‌های بشردوستانه، بر تمایل قبرس جهت تداوم هماهنگی با مصر در این زمینه و دیدگاه مشترک دو کشور در مورد اولویت اقدام در راستای برقراری صلح و تضمین ثبات در منطقه تاکید ورزید.

در همین راستا هواپیماهای حامل کمک‌های امدادی کشورهای عربی و خارجی و سازمان‌های منطقه‌ای و بین‌المللی، امروز وارد فرودگاه بین‌المللی العریش در شمال سینا شدند.

دکتر خالد زاید، رئیس شعبه هلال احمر مصر در شمال سینا، با اشاره به این که شمار هواپیماهایی که از 12 اکتبر گذشته وارد فرودگاه بین‌المللی العریش شدند، 261 هواپیمای حامل 6700 تن کمک‌های مختلف است، گفت: «این کمک‌ها مواد بشردوستانه، دارو، تجهیزات پزشکی، مواد غذایی، چادر و آمبولانس‌های مجهز را شامل می‌شود.»

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید