گسترش عملیات ارتش اسرائیل در محله‌های «جبالیا» و «شجاعیه» در غزه

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

با شروع علمیات نظامی زمینی در جنوب غزه، اسرائیل چند منطقه در شمال و مرکز غزه را بمباران کرد.

اسرائیل اخیرا، محله «جبالیا» در شمال غزه، محله «زیتون»، محله «شجاعیه» و «دیر البلح» در مرکز غزه را مورد حملات خود قرار داد.

ارتش اسرائیل، دوشنبه 13 آذر، در گزارشی اعلام کرد، درگیری‌های شدیدی بین گروه‌های فلسطینی و نیروهای اسرائیلی در برخی از مناطق شمال و شرق نوار غزه رخ داد، که منجر به کشته‌شدن سه سرباز اسرائیلی شده است.

اطلاعاتی که وب‌سایت خبری «والا نت» اسرائیلی منتشر کرده، لشکر 36 اسرائیل در عملیاتی زمینی قصد دارد به محله «شجاعیه» در شرق غزه، حمله کند و آن را به کنترل خود درآورد.

همزمان لشکر 162 اسرائیل، برای عملیات نظامی در منطقه «جبالیا» شمال غزه که تا اردوگاه «جبالیا» امتداد دارد، خود را آماده می‌کند.

سنگرهای حماس؟!

با این حال، نیروهای اسرائیلی انتظار دارند با مقاومت شدید حماس روبرو شوند.

اسرائیل، محله «جبالیا» و «شجاعیه» را سنگرهای حماس می‌داند و بارها متعهد به پاکسازی حماس و رهبران آن از نوار غزه شده است.

ارتش اسرائیل ماه گذشته در یک عملیات نظامی به شمال نوار غزه، آن را از جنوب غزه جدا کرد.

اسرائیل، یک‌شنبه 11 آذر، عملیات خود در جنوب غزه به ویژه در شهر «خان‌یونس» که معتقد است بالاترین رهبران حماس از جمله؛ یحیی سنوار رئیس حماس در غزه و محمد ضیف رهبر شاخه نظامی حماس در غزه هستند را آغاز کرد.

یوآو گالانت، وزیر دفاع اسرائیل و چند مقام نظامی اسرائیلی بارها تاکید کرده‌اند، جنگ تا نابودی حماس حتی اگر چند ماه ادامه پیدا کند، ادامه دارد.

بسیاری از کارشناسان، محقق شدن این هدف را برای اسرائیل ناممکن می‌دانند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید