حمله موشکی مجدد گردان‌های القسام به مرکز تل‌آویو

ارتش رژیم اسرائیل اعلام کرد در جریان درگیری‌های شدید میان گروه‌های فلسطینی و نیروهای اسرائیلی در برخی مناطق شمال و شرق نوار غزه، 3 سرباز کشته‌ شدند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

خبرنگار «العربیه»، دوشنبه 13 آذر از حمله موشکی مجدد گردان‌های القسام شاخه نظامی حماس به تل‌آویو خبر داد و گفت که ارتش اسرائیل تعدادی از این موشک‌های شلیک شده از غزه را رهگیری و منهدم کرده است.

گردان‌های القسام، نیز اعلام کرد که مرکز تجمع سربازان اسرائیلی در محله شیخ رضوان در شمال غزه را هدف قرار داده است.

حمله تانک‌ها

القسام، دوشنبه 13 آذر، در بیانیه‌ای افزود که کیبوتز «نیریم» در اطراف نوار غزه را با موشک‌های کوتاه برد، هدف قرار داده است.

در بیانیه آمده است که 5 تانک و 5 نفربر اسرائیلی در محور شرق نوار غزه هدف قرار گرفتند.

این بیانیه در حالی صادر شد که به گفته شهود عینی به «فرانس‌پرس»، ده‌ها تانک، نفربر و بولدوزر اسرائیلی، دوشنبه با آغاز عملیات زمینی، به شهرک القراره در شمال شهر خان‌یونس در جنوب غزه یورش بردند.

ده‌ها تانک اسرائیلی در دو کیلومتری شهر القراره، پس از بسته‌شدن کامل جاده صلاح الدین که شمال و جنوب نوار را به هم متصل می‌کند، در دو طرف آن مستقر شدند.

از سویی اسرائیل در ادامه بمباران مناطق شمالی و مرکزی نوار غزه، دوشنبه دیرالبلح را هدف یک سری حملات هوایی سنگین قرار داد و مدرسه‌ای را در بیت لاهیا در شمال غزه که سرپناهی برای آوارگان بود، بمباران کرد که چند کشته برجای گذاشت.

جداکردن شمال از جنوب غزه

ارتش اسرائیل که ماه گذشته با حمله زمینی به شمال نوار غزه، این منطقه را از جنوب غزه جدا کرد، روز گذشته عملیات خود در جنوب و مشخصا شهر خان‌یونس را آغاز کرد. این باور وجود دارد که فرماندهان بلندپایه حماس از جمله یحیی السنوار و همچنین محمود الضیف، مسئول شاخه مسلح آن در این شهر مستقر هستند.

یوآو گالانت، وزیر دفاع اسرائیل و همچنین مقامات نظامی این کشور، بارها تاکید کرده‌اند که جنگ با هدف نابودی حماس، حتی اگر ماه‌ها زمان ببرد، ادامه دارد.

این در حالی است که برخی از کارشناسان نسبت به امکان دستیابی کامل اسرائیل به این هدف، ابراز تردید کردند.

ارتش رژیم اسرائیل امروز اعلام کرد، درگیری‌های شدیدی میان گروه‌های فلسطینی و نیروهای اسرائیلی در برخی مناطق شمال و شرق نوار غزه رخ داد که به کشته‌شدن 3 سرباز انجامید.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید