اسرائیل فرماندهان حماس در «شجاعیه» غزه را تهدید کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

همزمان با حمله اسرائیل به محله «شجاعیه» در شرق غزه، ارتش اسرائیل به این محله هشدار دیگری داد.

افیخای ادرعی، سخنگوی ارتش اسرائیل، یک‌شنبه 12 آذر، محله «شجاعیه» را تهدید به حمله شدید کرد.

وی در بیانیه‌ای کوتاه که در رسانه اجتماعی «ایکس» اعلام کرد، این اطلاعیه، به سران گردان «شجاعیه» است و این را به عنوان آخرین هشدار تلقی کرد.

فقط دو راه پیش رو است

ادرعی تاکید کرد، همه رهبران حماس در این محله که روز شنبه 11 آذر، مورد حمله قرار گرفت، در تیررس نیروهای ما هستند.

او علاوه بر این تاکید کرد، ارتش اسرائیل با تمام قدرت زیرساخت‌های حماس در این محله را هدف قرار خواهد داد.

او در توییت خود با انتشار تصاویری از «وسام فرحات» رهبر گردان «شجاعیه» و «یونس مشتهی» که روز شنبه 11 آذر در حمله اسرائیل به این محله کشته شدند، گفت: «چاره‌ای جز تسلیم شدن و یا سرنوشت مشابه این دو نفر برای سایرین وجود ندارد.»

ارتش اسرائیل، شنبه 11 آذر، بیش از 50 ساختمان و خانه در محله «شجاعیه» و چندین منطقه در نوار غزه را مورد هدف حملات خود قرار داد.

به گزارش دفتر رسانه دولتی نوار غزه، دست‎‌کم 700 فلسطینی در 24 ساعت گذشته کشته شده‌اند.

پس از پایان آتش‌بس یک هفته‌ای که با میانجیگری قطر، مصر و آمریکا صورت گرفت، اسرائیل حملات خود از روز جمعه 10 آذر در نوار غزه از سر گرفته است.

همچنین اسرائیل از آوارگان فلسطینی در جنوب نوار غزه خواست، که شهر خان‌یونس دومین شهر بزرگ غزه را به سمت «رفح» نزدیکی مرز مصر ترک کنند. تا عملیات گسترده نظامی خود در این منطقه را آغاز کند.

این در حالی است که هشدار کشورهای عربی به کوچاندن اجباری فلسطینیان و درخواست جلوگیری از کشتار بیشتر غیرنظامیان از سوی آمریکا و فرانسه افزایش یافته است.

از آغاز حمله اسرائیل به غزه تا کنون، بیش از 15500 فلسطینی که بیشتر آن‌ها کودک و زن هستند، کشته و بیش از 40 هزار نفر دیگر مجروح شده‌اند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید