ابراز نگرانی شدید سازمان جهانی بهداشت از ادامه جنگ در غزه

گبریسوس اوضاع مجتمع پزشکی «ناصر»، بزرگترین مجتمع پزشکی در جنوب غزه را «کاملا نامناسب برای ارائه خدمات بهداشتی» توصیف کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

با از سرگیری حمله‌های اسرائیل به نوار غزه در پی عدم تمدید آتش‌بس موقت یک هفته‌ای، تدروس آدهانوم گبریسوس، مدیرکل سازمان جهانی بهداشت، وضعیت پرجمعیت نوار غزه را «وحشتناک» توصیف کرد.

گبریسوس، یک‌شنبه 12 آذر، در حساب خود در رسانه اجتماعی «ایکس» نوشت، گزارش‌های حمله و بمباران پیاپی نوار غزه، بسیار وحشتناک است و خواستار آتش‌بس فوری در نوار شد.

او همچنین اوضاع مجتمع پزشکی «ناصر»، بزرگترین مجتمع پزشکی در جنوب غزه را «کاملا نامناسب برای ارائه خدمات بهداشتی» توصیف کرد.

بیماران بر روی زمین

وی گفت کادر سازمان از مجتمع پزشکی بازدید کرده که مملو از هزار مریض بوده و این بیش از سه برابر ظرفیت آن است. وی افزود: «شمار زیادی بی‌سرپناه در مجتمع پزشکی ناصر در هر گوشه‌ای دنبال جا هستند و بیماران بر روی زمین مداوا می‌شوند و از درد فریاد می‌زنند.»

به گفته گبریسوس، هیچ کلامی نمی‌تواند بیانگر میزان نگرانی‌های سازمان ملل از وضعیت غزه باشد، در پایان گفت: «اکنون باید آتش‌بس فوری برقرار شود.»

اسرائیل بارها تاکید کرده که هدفش از جنگ، نابودی کامل «حماس» و عدم بازگشت مجدد آن به نوار غزه است.

در حالی که بسیاری از ناظران و سیاستمداران تحقق این هدف را در یک ماه و یا سال‌ها ناممکن می‌دانند، آنگونه که مانوئل مکرون، رئیس جمهوری فرانسه به آن اشاره کرد.

از روز جمعه 10 آذر که آتش‌بس موقت حماس و اسرائیل تمدید نشد، درگیری و ادامه حملات اسرائیل از سر گرفته شد.

جنگ اسرائیل و حماس از 7 اکتبر منجر به کشته‌شدن بیش از 16 هزار فلسطینی و آواره شدن بیش از یک میلیون نفر از شمال به جنوب شد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید