بیش از 200 کشته در غزه در دومین روز جنگ پس از آتش‌بس

گردان‌های «القسام» از بمباران نیروهای اسرائیلی در شمال و جنوب شهر غزه خبر داد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

در پی شکست تلاش‌ها برای تمدید آتش‌بس در غزه که تنها یک هفته‌ ادامه داشت، حملات مجدد هوایی و زمینی و دریایی اسرائيل تا بامداد شنبه دهم آذر، بنا به اعلان وزارت بهداشت فلسطین منجر به کشته شدن بیش از 200 تن در این باریکه شده است.

خبرگزاری «فلسطین» گزارش داد، اسرائیل روز شنبه مناطق مختلفی از نوار غزه به ویژه خان‌یونس در جنوب غزه را مورد هدف حملات بمباران هوایی، زمینی و دریایی قرار داد. این خبرگزاری به نقل از منابع محلی نوشت که جنگنده‌های اسرائیلی، منازل مسکونی شهروندان در مناطق «شیخ نصر» و «بنی‌سهیلا» را مورد حمله قرار دادند.

این خبرگزاری افزود که ترکش‌هایی به یک مدرسه مربوط به «انروا» پناهگاه صدها آواره، اصابت کرده و توپخانه اسرائیل به مناطق کشاورزی شرق خان‌یونس نیز حمله کرد.

به گفته منابع فلسطینی تعداد کشته‌شدگان پیش از آتش‌بس، 15 هزار نفر از جمله 6150 کودک از جمله 4 هزار زن و حدود 6500 مفقودی در زیر آوار یا بدون سرنوشت بوده و تعداد مجروحان به 37 هزار نفر افزایش یافته است.

بمباران نیروهای اسرائیلی در نوار غزه

از سوی دیگر، گردان‌های «القسام» شاخه نظامی جنبش «حماس» پیشتر اعلام کرد در روز جمعه به گروه‌هایی از نیروهای اسرائیلی در غزه حمله کرد. گردان‌های «القدس» شاخه نظامی «جهاد اسلامی» نیز اعلام کرد با نیروهای اسرائیلی درگیری شدیدی داشت.

گردان‌های «القسام» در کانال تلگرامی خود از هدف قرار دادن نیروهای اسرائیلی در روز جمعه با ده‌ها خمپاره کالیبر سنگین در شمال و جنوب غزه خبر داد و افزود که نیروهای آن یک گروه نیروی پیاده‌نظام اسرائیلی مستقر در ساختمانی در «بیت حانون» شمال نوار غزه را با چهار گلوله ضدنفر هدف قرار داد.

پیشتر، گردان‌های «القسام» از حمله پهپادی به مجموعه‌ای از خودوهای نظامی اسرائیلی در شمال نوار غزه خبر داد.

گردان‌های «القدس» نیز در کانال تلگرامی خود نوشت: درگیری‌های شدیدی با نیروهای اسرائیلی مقابل بیمارستان «رنتیسی» در محله «نصر» نوار غزه داشته است.

مرحله جدید جنگ

ارتش اسرائیل شامگاه جمعه 10 آذر از آغاز مجدد جنگ و شروع مرحله جدید خبر داد و حماس را به نقض آتش‌بس متهم کرد.

دانیل هاگاری، سخنگوی ارتش اسرائیل با بیان اینکه «جنگ با حماس در نوار غزه با تمام امکانات هوایی، زمینی و دریایی خواهد بود» گفت: «هدف ما در نوار غزه کاملا مشخص است. تا نابودی حماس، آزادسازی گروگان‌ها این جنگ را ادامه خواهیم داد و تاکید کرد که تا کنون 139 اسیر اسرائیلی در دست حماس است.

ارتش اسرائیل همچنین اعلام کرد که روز جمعه مواضعی وابسته حزب الله در جنوب لبنان را مورد حملاتی قرار داده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید