وزیر خارجه آمریکا: آینده غزه را با برخی وزرای خارجه عرب بررسی کردم

کاخ سفید جمعه تاکید کرد که ایالات متحده به‌رغم از سرگیری عملیات نظامی اسرائیل در نوار غزه، به تلاش‌های خود برای تمدید وقفه بشردوستانه در این باریکه ادامه می‌دهد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

آنتونی بلینکن، وزیر خارجه آمریکا، جمعه 10 آذر، گفت با وجود از سرگیری حملات اسرائیل به نوار غزه پس از یک هفته و در پی تمدید نشدن وقفه بشردوستانه با حماس، او در دیدار با مسئولانی از کشورهای عربی درباره آینده نوار غزه گفت‌وگو کرده است.

وزیر خارجه ایالات متحده، جمعه، افزود که گفت‌وگوهای او با مسئولان عرب با محوریت بررسی وضعیت کنونی غزه و چگونگی دستیابی به «صلح پایدار و مطمئن» انجام شده است.

در همین راستا، یک مقام ارشد وزارت خارجه آمریکا گفت که بلینکن در کنفرانس تغییرات اقلیمی سازمان ملل متحد در امارات، «COP28 UAE» علاوه بر نمایندگان تشکیلات خودگردان فلسطین با وزرای خارجه قطر، امارات، مصر، اردن و بحرین نیز دیدار کرده است.

تمدید وقفه بشردوستانه

سخنگوی کاخ سفید، جمعه 10 آذر، به ادامه تلاش واشینگتن برای تمدید وقفه بشردوستانه در نوار غزه به‌رغم از سرگیری عملیات نظامی اسرائیل در این باریکه، تاکید کرد.

سخنگوی شورای امنیت ملی کاخ سفید، افزود: «ما به همکاری با اسرائیل، مصر و قطر در تلاش برای تمدید وقفه بشردوستانه در غزه ادامه می‌دهیم.» کربی، با اشاره به این‌که عدم ارائه لیست اسرا از سوی حماس دلیل عدم تمدید آتش‌بس موقت در غزه شده است، این گروه فلسطینی را در ارتباط با عدم تمدید وقف و ازسرگیری جنگ در غزه مسئول دانست.

کربی همچنین خاطرنشان کرد که جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا به تلاش‌های خود برای آزادی گروگان‌ها و تمدید وقفه بشردوستانه در غزه ادامه خواهد داد.

اسرائیل، جمعه 10 آذر، حملات خود به نوار غزه را پس از پایان وقفه بشردوستانه که شاهد تبادل اسرا طی هفت روز اخیر بود، از سر گرفت و ضمن دعوت از ساکنان غزه برای رفتن به جنوب از مسیر صلاح‌الدین مناطق مسکونی و زیرساخت‌ها را در باریکه غزه به شدت بمباران کرد.

از سویی گروه‌های مسلح فلسطینی نیز در پاسخ به آغاز مجدد حملات هوایی و بمباران اسرائیل در غزه علاوه بر حمله به نیروهای پیاده و ادوات زرهی ارتش اسرائیل در شمال غزه طی چندین مرحله به سوی تل‌آویو، مرکز اسرائیل و شهرها و شهرک‌های پیرامون نوار غزه موشک پرتاب کردند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید