بلینکن در تماس با السودانی خواستار حمایت از آمریکایی‌ها در عراق شد

وزیر خارجه آمریکا حمایت از تمامی تاسیسات مکان حضور پرسنل آمریکایی‌ در عراق را از دولت عراق خواستار شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

آنتونی بلینکن، وزیر امور خارجه آمریکا، از دولت عراق خواست تا به تعهدات خود برای حفاظت از تمامی تأسیساتی که پرسنل آمریکایی در آن مستقر هستند، عمل کند و مسئولان حمله به آمریکایی‌ها در عراق را هدف پیگرد قرار دهد.
وزارت امور خارجه آمریکا در بیانیه‌ای اعلام کرد که بلینکن در تماس تلفنی با محمد شیاع السودانی، نخست‌وزیر عراق در مورد جنگ میان اسرائیل و حماس و لزوم جلوگیری از گسترش دامنه آن گفت‌وگو کرد.
بر اساس این بیانیه، بلینکن در این تماس، درباره وضعیت انسانی در غزه و همکاری با عراق و دیگر شرکای منطقه برای تعیین گام‌هایی که می‌توان در راستای بنای صلحی عادلانه و پایدار برداشت، گفت‌وگو کرد.
به گفته فرهاد علاءالدین، مشاور امور خارجی نخست‌وزیر عراق، به باور این کشور، در صورتی که وقفه بشردوستانه در غزه تبدیل به آتش‌بس دائمی نشود، چه‌بسا منطقه شاهد یک درگیری منطقه‌ای باشد.
گروه‌های مسلح در منطقه، از جمله حزب‌الله لبنان و بسیاری از گروه‌های عراقی، در واکنش به بمباران غزه توسط اسرائیل، نیروهای اسرائیلی و آمریکایی را هدف حملات شبه‌روزانه خود قرار می‌دهند.
برخی از گروه‌های مسلح اصلی عراقی از جمله «گردان‌های سیدالشهدا» و «گردان‌های حزب‌الله» که پشت حملات اخیر هستند، اعلام کردند که به آتش‌بس در غزه پایبند خواهند بود، اما تاکید کردند، در صورت پایان وقفه، حملات را از سر خواهند گرفت.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید