دو کشته و هفت مجروح در حمله اسرائیل به مواضع حزب‌الله در زینبیه دمشق

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

دیدبان حقوق بشر سوریه گزارش داد بامداد شنبه یازدهم آذر، در حمله هوایی اسرائيل به پایگاه‌های شبه‌نظامیان «حزب الله» لبنانی در منطقه زینبیه دمشق، دو نفر از کارکنان سوری این گروه کشته شدند. بنا به این گزارش 7 نفر دیگر نیز در این حمله مجروح شدند که وضعیت 2 تن از آنان وخیم است.

بر اساس این گزارش، این پایگاه حزب الله در مزرعه‌ای در نزدیکی هتل الروضه در نزدیکی حرم زینب است که هم‌زمان با پایگاه دیگری در منطقه حجیره، مورد حمله اسرائيل قرار گرفت و تلاش سامانه‌های دفاعی روسیه در خنثی کردن آن ناکام ماند.

هم‌زمان، وزارت دفاع سوریه اعلام کرد ارتش اسرائیل بامداد روز شنبه 11 آذر، حومه شهر دمشق را مورد حمله قرار داده داست اما گفت در این حمله خسارتی گزارش نشده است.

این وزارت در بیانیه‌ای اعلام کرد که حدود ساعت 1:35 دقیقه به وقت محلی بامداد روز شنبه، جنگنده‌های اسرائیلی نقاطی در جولان و برخی نقاط حومه شهر دمشق را مورد حمله قرار داده‌اند.

شاهدان عینی نیز از شنیده شدن صدای انفجار در حومه دمشق خبر دادند.

رامی عبدالرحمان، مدیر دیدبان حقوق بشر سوریه به خبرگزاری «فرانسه» گفت که نیروی هوایی اسرائیل اهدافی از «حزب الله» در محله «زینبیه» جنوب دمشق را مورد حمله قرار دادند و آمبولانس‌ها پس از حمله، با شتاب در محل حضور یافتند.

از آغاز جنگ داخلی سوریه در سال 2011، اسرائیل صدها حمله هوایی در خاک این کشور انجام داده که برخی از حملات ارتش سوریه و بسیاری دیگر شبه‌نظامیان وابسته به ایران و گروه «حزب الله» لبنان را هدف قرار داد.

از حمله 7 اکتوبر حماس، اسرائیل حملات خود به خاک سوریه را افزایش داده است. تل‌آویو کمتر حملات به سوریه را تایید کرده، اما به انجام برخی از آنها در راستای مقابله با حضور نظامی ایران در سوریه اشاره کرده است.

به گزارش دیدبان حقوق بشر، بار دیگر یک شنبه گذشته، پروازهای فرودگاه دمشق به دلیل حمله هوایی دوباره اسرائیل متوقف شد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید