پادشاه اردن: در قبال کشتار فزاینده ساکنان غزه نمی‌توان نظاره‌گر ماند

ملک عبدالله دوم طی سخنرانی خود در کنفرانس «COP28 UAE» در دبی به وخامت فاجعه انسانی در نوار غزه و کمبود بسیار شدید آب و غذا برای ساکنان این باریکه اشاره کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

بنا به اعلام دربار سلطنتی اردن، ملک عبدالله دوم، پادشاه این کشور طی سخنرانی خود در کنفرانس تغییرات اقلیمی «COP28» که در شهر دبی در امارات متحده عربی برگزار شده، گفت: «در حالی که ویرانی گسترده ناشی از جنگ سخت در غزه جان غیرنظامیان بیشتری را تهدید می‌کند، ما نمی‌توانیم بدون اینکه کاری از پیش ببریم به نظاره بنشینیم».

این سخنان ملک عبدالله دوم، پادشاه اردن، جمعه 10 آذر، طی کنفرانس تغییرات آب و هوایی سازمان ملل متحد «COP28»، که در امارات متحده عربی با حضور سران کشورهای عربی و خارجی و سازمان‌های بین‌المللی برگزار می‌شود، ایراد شد.

پادشاه اردن با اشاره به تهدیدهای مستقیم جاری علیه جان فلسطینی‌ها، تاکید کرد که در مورد تغییرات آب و هوایی نمی‌توان جدای از فجایع انسانی که در اطراف خود می‌بینیم، سخن گفت.

او همچنین توضیح داد که ساکنان غزه با مقدار کمی آب و حداقل مواد غذایی زندگی می‌کنند و ادامه تهدیدها و پیامدهای تغییرات آب و هوایی بر وخامت فجایع جنگ در نوار غزه می‌افزاید.

ملک عبدالله دوم در کنفرانس تغییرات اقلیمی سازمان ملل متحد در دبی با تاکید بر ضرورت این که جبران خسارت‌ها و زیان‌ها در روند مقابله با چالش‌های تغییرات آب و هوایی باید آسیب‌پذیرترین گروه‌ها را شامل شود، در این‌باره به فلسطینی‌هایی که از جنگ غزه بسیار متاثر شده و آسیب‌دیده‌‌اند، و جوامعی که از بحران‌ها و فقر در سراسر جهان رنج می‌برند، و خانواده‌های پناهنده و جوامع میزبان پناهجویان در خاورمیانه و جهان اشاره کرد.

در هیئت اردنی شرکت‌کننده در کنفرانس «COP28 UAE»، بشر الخصاونه، نخست‌وزیر، جعفر حسان، مدیر دفتر دربار سلطنتی و معاویه الردایده، وزیر محیط زیست اردن حضور داشتند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید