انتخابات ریاست جمهوری مصر با رای‌گیری از شهروندان مقیم خارج آغاز شد

عبدالفتاح السیسی، رئیس جمهوری کنونی، با فرید زهران، رئیس حزب دمکرات مصر، عبدالسند یمامه رئیس حزب وفد، ، و حازم عمر رئیس حزب جمهوری خواه خلق، رقابت می‌کند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

شهروندان مصر در خارج از کشور، جمعه 10 آذر و در شرایطی که این کشور با پیامدهای جنگ اسرائیل در نوار غزه واقع در مرز شمال شرقی خود مواجه است، اولین مرحله از روند رای‌دهی در انتخابات ریاست جمهوری 2024 را آغاز کردند..

رای‌دهی مصری‌های خارج از کشور در 137 کمیته فرعی توزیع‌شده در نمایندگی‌های دیپلماتیک مصر در کشورهای جهان با حضور آنها در مقر سفارت یا کنسولگری‌های محل حضور رای‌دهندگان مصری، آغاز شد.

مصری‌های مقیم خارج از کشور از جمعه در یک دوره سه روزه، رای خود را به صندوق می‌اندازند، در حالی که مصری های داخل کشور در روزهای 10، 11 و 12 دسامبر رای خواهند داد. در صورت روشن‌شدن نتایج در دور اول، این نتایج در 18 دسامبر اعلام خواهد شد.

در صورت لزوم اجرای مجدد انتخابات، مصری‌های مقیم خارج در روزهای پنجم، ششم، و هفتم ژانویه 2024، رای خود را به صندوق می‌اندازند و شهروندان داخل کشور در روزهای 8، 9 و 10 ژانویه آینده رای خواهند داد و نتایج در 16 ژانویه آینده اعلام خواهد شد.

در این رقابت ریاست جمهوری، عبدالفتاح السیسی، رئیس جمهوری کنونی، با فرید زهران، رئیس حزب دمکرات مصر، عبدالسند یمامه رئیس حزب وفد، ، و حازم عمر رئیس حزب جمهوری خواه خلق، رقابت می‌کند و برنده این رقابت، برای 6 سال تا سال 2030 بر این مسند تکیه خواهد زد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید