ازسرگیری حملات اسرائيل به غزه ده‌ها کشته برجای گذاشت

«سرایا القدس» از بمباران شهرها و شهرک‌های اسرائیلی در پاسخ به ازسرگیری بمباران‌ غزه از سوی ارتش اسرائیل خبر داد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

چند ساعت پس از پایان وقفه بشردوستانه یک هفته‌ای میان ارتش اسرائیل و حماس، وزارت بهداشت غزه اعلام کرد که 32 فلسطینی جمعه 10 آذر، در حملات هوایی اسرائیل به نوار غزه کشته شدند.

اسرائیل پس از پایان این وقفه با حماس که تبادل اسرا و ورود کمک‌های بشردوستانه به نوار را شامل شد، شمال و جنوب نوار را هدف حملات هوایی و توپخانه‌ای قرار داد.

به گزارش خبرنگار «العربیه»، در پی بیانیه ارتش اسرائیل مبنی بر از سرگیری جنگ با حماس، حملات هوایی اسرائیل علیه مناطق مختلف نوار، جمعه از سرگرفته شد.

خبرنگار العربیه افزود که از صبح امروز، 9 رشته حملات راکتی نیز از غزه، شهرک‌های اطراف نوار غزه را هدف قرار داد و آژیر خطر در جنوب اسرائیل فعال شد و گزارش‌ها حاکی از سقوط موشک در عسقلان است.

«سرایا القدس» شاخه نظامی جنبش «جهاد» اعلام کرد که در پاسخ به حملات جمعه ارتش اسرائیل، شهرها و شهرک‌های اسرائیلی را بمباران کرده است.

وزارت بهداشت غزه، جمعه به‌روزرسانی آمار کشته‌شدگان را اعلام کرد که به 57 نفر رسید و از ده‌ها زخمی خبر داد.

از سویی بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر اسرائیل اعلام کرد که حماس «با عدم موافقت خود با آزادی تعداد بیشتر اسرا، مفاد وقفه را نقض کرد.»

به گفته نتانیاهو، اسرائیل «با ازسرگیری درگیری‌ها نسبت دستیابی به اهداف خود، پایبند است.»

بیانیه دفتر نتانیاهو

دفتر نتانیاهو در بیانیه‌ای اعلام کرد که حماس «همه اسرا را طبق توافق آزاد نکرد و به سوی اسرائیل، راکت شلیک کرد.»

در این بیانیه آمده است: «با ازسرگیری جنگ تاکید داریم که دولت اسرائیل نسبت به تحقق اهداف جنگ که همان آزادی اسرا، نابودی حماس و تضمین عدم تهدیدآفرینی غزه برای اهالی اسرائیل است، پایبند است.»

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید