سومین جشنواره فیلم دریای سرخ سعودی

جشنواره بین‌المللی فیلم دریای سرخ در دوره امسال تصمیم گرفت در قالب برنامه «شاهکارهای جهان»، فیلم‌هایی از سراسر جهان که توسط گروهی از کارگردانان و فیلمسازان بین‌المللی ساخته شدند را به نمایش بگذارد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

با آغاز جشنواره بین المللی فیلم دریای سرخ 2023 و حضور شمار زیادی از ستارگان سعودی و جهانی، بخش تاریخی شهر جده سعودی به کانون جذب هنرمندان و ستارگان جهان تبدیل شد، به طوری که ویل اسمیت و سوفیا ورگارا، دو بازیگر مشهور هالیوود در منطقه البلاد در شهر بخش تاریخی جده، به گشت و گذار پرداختند.

چنین حضوری پس از آغاز به کار سومین دوره جشنواره بین المللی فیلم دریای سرخ با حضور شمار زیادی از ستارگان هنر هفتم، در سعودی و جهان صورت می‌گیرد.

سوفیا ورگارا
سوفیا ورگارا

شماری از ستارگان زن و مرد از جمله جانی دپ، با استایلی چشمگیر بر روی «فرش قرمز»، ظاهر شد و خوشحالی فراوان خود از شرکت در این مراسم را ابراز داشت.

همچنین ویل اسمیت نیز حضور داشت و رانور سینگ، سمبل سینمای هند هم یکی از برگزیدگان جشنواره برای دریافت جایزه افتخاری «الیسر» است.

آمنه خلیل، ستاره مصری و عضو هیئت داوران مسابقه فیلم بلند جشنواره دریای سرخ نیز روی فرش قرمز راه رفت و با ابراز خوشحالی و افتخار، اشتیاق خود را برای حضور در این دور از جشنواره اعلام کرد.

یعقوب الفرحان، ستاره سعودی و جهان عرب، ابراهیم الحجاج، سمیه رضا، بازیگران سعودی و هانده ارچل، بازیگر ترکیه‌ای نیز از جمله حاضران در این مراسم بودند.

باز لورمن، کارگردان، تهیه کننده و نویسنده استرالیایی هم با حضور جمانا الراشد، رئیس هیئت امنای بنیاد فیلم دریای سرخ و محمد الترکی، مدیر اجرایی بنیاد جشنواره فیلم دریای سرخ، در این مراسم حضور یافتند.

جشنواره بین‌المللی فیلم دریای سرخ در دوره امسال تصمیم گرفت در قالب برنامه «شاهکارهای جهان»، فیلم‌هایی از سراسر جهان که توسط گروهی از کارگردانان و فیلمسازان بین‌المللی ساخته شدند را به نمایش بگذارد.

اسیل عمران
اسیل عمران

این برنامه، لیستی از برخی از فیلم‌هایی را شامل شده که همگی برای اولین‌بار در جهان عرب نمایش داده می‌شوند و تعدادی از گزینه‌های برجسته مانند فیلم «پریسیلا» و فیلم درام «اوریجین»، برگرفته‌شده از پرفروش‌ترین رمان علمی- تخیلی را برجسته می‌سازد. فیلم «شب خاموش» ساخته جان وو، گارگردان برجسته فیلم‌های اکشن نیز نمایش داده خواهد شد. همچنین فیلم کوتاه «خون من» و فیلم «همسر رئیس جمهور» نیز در این لیست قرار دارند.

دانييلا رحمه
دانييلا رحمه

جشنواره فیلم دریای سرخ امسال به دلیل بزرگداشت صنعت فیلم در مقیاس جهانی، دارای ویژگی خاصی است که تمرکز بر فیلم‌های تولیدشده در منطقه خاورمیانه و شمال آفریقا را دنبال کرده و نمایش 36 فیلم بلند و کوتاه از سعودی را شامل شده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید