حماس: مهاجمان تیرانداز در شهر قدس دو برادر عضو گردان‌های القسام بودند

پلیس اسرائیل، اعلام کرد که دو مرد مسلح را «خنثی» و نیروهای کمکی را برای جستجوی افراد مسلح احتمالی دیگر به منطقه اعزام کرده است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

جنبش «حماس»، پنج‌شنبه 9 آذر، در بیانیه‌ای اعلام کرد مهاجمان در حمله تیراندازی در شهر قدس که طی آن 3 اسرائیلی کشته و تعدادی دیگر زخمی شدند، دو برادر عضو گردان‌های القسام بودند.

حماس همچنین نام عاملان این حمله را «مراد محمد نمر» (38 ساله) و «ابراهیم محمد نمر» (30 ساله) از اهالی شهر صور باهر در قدس اعلام کرد.

این گروه مسلح فلسطینی در ادامه افزود که این عملیات پاسخی طبیعی به بمباران نوار غزه و دیگر اقدامات تجاوزکارانه گسترده‌ اسرائیل است که از جمله در مسجد الاقصی و علیه اسرای فلسطینی در زندان‌ها مرتکب می‌شود.

سازمان اورژانس اسرائیل، پنج‌شنبه 9 آذر، اعلام کرد که در تیراندازی در ورودی شهر قدس 3 اسرائیلی کشته و 6 نفر دیگر زخمی شدند.
این سازمان همچنین کشته‌شدگان در این تیراندازی را یک مرد مسن 70 ساله، دو زن 24 و 60 ساله اعلام کرد.

پلیس اسرائیل به نوبه خود اعلام کرد که این دو مرد مسلح «خنثی» شده‌اند، و در بیانیه‌ای خاطرنشان کرد که نیروهای کمکی را برای جستجوی افراد مسلح احتمالی دیگر به منطقه اعزام کرده است.

پلیس اسرائیل در بیانیه خود درباره این حمله توضیح داد که مردان مسلح با یک خودرو به محل حادثه رسیدند و به سمت غیرنظامیان در ایستگاه اتوبوس تیراندازی کردند.

بنا به گزارش پلیس اسرائیل نیروهای امنیتی و یک غیرنظامی اسرائیلی که در نزدیکی محل حادثه حضور داشتند به سوی این دو مرد مسلح آتش گشودند.

در همین راستا، تلویزیون اسرائیل اعلام کرد که خشاب‌های پر حاوی صدها گلوله در خودروی مهاجمان پیدا شده است. این تلویزیون به نقل از یک شاهد عینی گفت: «معجزه بزرگی رخ داد که از کشته شدن افراد بیشتری جلوگیری شد، چرا که ایستگاه اتوبوس دقایقی قبل از حمله مسلحانه شلوغ اما تخلیه شده بود.»

به گفته این شاهد پیش از آغاز تیراندازی مهاجمان، پنج دستگاه اتوبوس به ایستگاه رسیده و مسافران منتظر را منتقل کردند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید