تاکید رئیس «COP28 UAE» بر ضرورت تامین مالی مبارزه با تغییرات آب و هوایی

سلطان الجابر: باید تامین مالی به ارزش 100 میلیارد دلار برای حمایت از صندوق ضرر و زیان فراهم شود

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

سلطان الجابر، رئیس کنفرانس تغییرات اقلیمی سازمان ملل متحد«COP28»، گفت که بسیاری از شرکت‌های نفتی اصل صفر بودن انتشار خالص متان تا سال 2030 را در پیش گرفته‌اند.

الجابر افزود که شرکت‌های نفت و گاز می‌توانند در این زمینه پیشگام باشند، و حوزه تغییرات آب و هوایی باید با شرکت‌های نفت و گاز ارتباط قوی برقرار کند.

رئیس کنفرانس تغییرات اقلیمی سازمان ملل متحد، طی سخنرانی خود در مراسم افتتاحیه پس از انتقال ریاست این کنفرانس از مصر به امارات متحده عربی، گفت که به واقع‌بینی برای ایفای نقش مطلوب در ارتباط با اقدام در‌خصوص مقابله با تغییرات اقلیمی نیاز است. او در اشاره به ضرورت نگرش موضوعی به نقش سوخت‌های فسیلی توضیح داد مسیری که جهان در مقابله با تغییرات اقلیمی طی کرده ما را به اهداف خود نمی‌رساند.

او همچنین افزود ما فرصتی برای آزادسازی اجزای اساسی برای دستیابی به اقدامات اقلیمی مورد نیاز داریم.

الجابر در ادامه با بیان این‌که تامین مالی یکی از عوامل موثر بر به موفقیت رساندن «COP28» است، گفت بنابراین ما امسال را به سال تامین مالی اقدامات کنفرانس تغییرات اقلیمی تبدیل خواهیم کرد تا به تعهداتی که در «COP27» در شرم الشیخ مصر داده شده است، عمل شود.

سلطان الجابر همچنین بر لزوم تامین مالی 100 میلیارد دلاری برای حمایت از صندوق ضرر و زیان که به جبران خسارت‌های کشورهای آسیب دیده از تغییرات آب و هوایی کمک می‌کند، تاکید کرد.

کشور امارات متحده عربی از ابتدای روز پنج‌شنبه 9 آذر، میزبان فعالیت‌های کنفرانس تغییرات اقلیمی سازمان ملل متحد (COP28) است که از جمله اهداف آن، ترغیب کشورها به تسریع در روند گذار به سوی استفاده از انرژی‌های پاک اعلام شده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید