«حماس» ششمین گروه از گروگان‌ها را به صلیب سرخ در غزه تحویل داد

گردان‌های القسام چهارشنبه اعلام کرد که «کفیر بیباس»، کودک شیرخوار ده ماهه و برادر چهار ساله او «آرییل» و مادرشان «شیری سیلورمان بیباس» بر اثر بمباران گذشته اسرائیل بر نوار غزه کشته شده‌اند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

همزمان با ادامه تلاش‌های میانجی‌گران مصری و قطری و پیش‌بینی‌ها مبنی بر احتمال تمدید آتش‌بس موقت غزه برای دومین بار میان اسرائیل و «حماس»، بنا به گزارش خبرنگار «العربیه» این گروه فلسطینی شامگاه چهارشنبه 8 آذر ششمین گروه از گروگان‌ها را به کمیته بین‌المللی صلیب سرخ در غزه تحویل داد.

در همین راستا حماس اعلام کرد که دو زن روسی از جمله گروگان‌هایی را که از حمله هفتم اکتبر گذشته نزد خود در نوار غزه به اسارت گرفته، آزاد کرده است.

به گزارش «فرانس پرس» حماس آزاد کردن این دو زن روسی و تحویل آنها به صلیب سرخ را خارج از چارچوب توافق تبادل و در پاسخ به درخواست رهبری روسیه اعلام کرد.

شایان ذکر است که پیش‌تر چهارشنبه یک منبع اسرائیلی تایید کرد که ششمین گروه از گروگان‌هایی که قرار است امروز از سوی حماس آزاد شوند، شامل 10 اسرائیلی و دو زن روسی می‌شود.

کشته شدن یک مادر و دو کودک گروگان

از سویی گردان‌های القسام، شاخه نظامی حماس طی بیانیه‌ای چهارشنبه اعلام کرد که «کفیر بیباس»، کودک شیرخوار ده ماهه و برادر چهار ساله او «آرییل» و مادرشان «شیری سیلورمان بیباس» بر اثر بمباران گذشته اسرائیل بر نوار غزه کشته شده‌اند.

ارتش اسرائیل در این‌باره با مسئول دانستن گروه «حماس» به‌طور کامل در ارتباط با امنیت و ایمنی گروگان‌ها و اتهام آن به در معرض خطر قرار دادن جان گروگان‌ها در نوار غزه و از جمله آن 9 کودک، تاکید کرد که درباره بیانیه «حماس» مبنی بر کشته شدن خردسال‌ترین گروگان‌ نزد آن و خانواده‌ او تحقیق می‌کند.

خبرگزاری «رویترز» تاکنون موفق نشده به‌طور مستقل درباره بیانیه گردان‌های القسام در خصوص کشته شدن این سه گروگان تحقیق کند.

خوش‌بینی قطر به تمدید آتش‌بس

همزمان با آن ماجد الانصاری، سخنگوی وزارت خارجه قطر امروز چهارشنبه اعلام کرد که کشورش نسبت به امکان اعلام تمدید آتش‌بس در غزه میان اسرائیل و حماس طی ساعات آینده «بسیار خوشبین» است.

الانصاری در گفت‌وگو با شبکه خبری «سی ان ان» آمریکا گفت: «امیدواریم که طی اندک ساعت‌های آینده آخرین مرحله از آزادی [گروگان‌ها] انجام شده تا همچنین بتوانیم خبر تمدید [آتش‌بس موقت] را اعلام کنیم».

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید