وزیر خارجه سعودی: هدف ما برقراری آتش‌بس دائمی در غزه است

بن فرحان با بیان موضع راسخ سعودی در مخالفت با کوچاندن اجباری مردم فلسطین، بر ضرورت اقدام جامعه بین‌المللی برای توقف جنگ و تقدیم کمک‌های انسان‌دوستانه به ساکنان غزه تاکید کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

شاهزاده فیصل بن فرحان، وزیر خارجه سعودی تاکید کرد که پادشاهی عربی سعودی برای برقراری آتش‌بس دائمی در نوار غزه تلاش می‌کند.

فیصل بن فرحان که در راس هیئت‌های عضو کمیته وزارتی اسلامی - عربی چهارشنبه 8 آذر در جلسه شورای امنیت سازمان ملل درباره اوضاع غزه حضور یافته است، طی کنفرانسی خبری در حاشیه این نشست در نیویورک، با بیان این‌که قطعنامه شورای امنیت درباره غزه به‌طور کامل اجرایی نشده است، اوضاع در غزه را غیرقابل تحمل و کمک‌های وارد شده به این باریکه را ناکافی دانست.

وزیر خارجه سعودی گفت:« تمدید آتش‌بس در غزه ناکافی است و هدف ما برقراری آتش‌بس دائمی است».

او با اشاره به تلاش‌های مصر و قطر در این زمنیه، گفت فرصتی برای تمدید آتش‌بس موقت در غزه فراهم شده است.

بن فرحان افزود:«به ادامه تمدید‌های آتش‌بس موقت امیدواریم و برای برقراری آتش‌بس دائمی در غزه تلاش می‌کنیم».
وزیر خارجه سعودی در ادامه گفت:«خشونت راه حل نیست، و فراخوان‌ها در سطح بین‌المللی برای برقراری آتش‌بس به طور فزاینده‌ای ادامه دارد».

آغاز تغییر افکار عمومی جهان

شاهزاده فیصل بن فرحان با اشاره به آغاز تغییر در افکار عمومی جهان درباره وقایع جاری در غزه، بیان کرد که اوضاع در غزه غیرقابل تحمل شده است.

وزیر خارجه سعودی ضمن تاکید بر موضع راسخ کشورش در مخالفت با کوچاندن اجباری مردم فلسطین، افزود:«جامعه بین‌المللی باید برای توقف جنگ و تقدیم کمک‌های انسان‌دوستانه در غزه اقدام کند».

همزمان با آن ماجد الانصاری، سخنگوی وزارت خارجه قطر امروز چهارشنبه اعلام کرد که کشورش نسبت به امکان اعلام تمدید آتش‌بس در غزه میان اسرائیل و حماس طی ساعات آینده «بسیار خوشبین» است.

الانصاری در گفت‌وگو با شبکه خبری «سی ان ان» آمریکا گفت: «امیدواریم که طی اندک ساعت‌های آینده آخرین مرحله از آزادی [گروگان‌ها] انجام شده تا همچنین بتوانیم خبر تمدید [آتش‌بس موقت] را اعلام کنیم».

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید