نتانیاهو: پس از بازگرداندن گروگان‌ها، قطعاً به جنگ در غزه باز خواهیم گشت

به گزارش خبرنگار «العربیه»، یک منبع اسرائیلی تایید کرد که ششمین دسته از گروگان‌ها شامل 10 اسرائیلی و دو تبعه روسی شامگاه چهارشنبه آزاد خواهند شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر اسرائیل تایید کرد که بازگشت به جنگ در نوار غزه پس از بازگرداندن تمامی اسرای اسرائیلی اجتناب‌ناپذیر است.

نخست‌وزیر اسرائیل، چهارشنبه 8 آذر، در سخنرانی خود گفت: «ممکن نیست ما به جنگ بازنگردیم»، نتانیاهو خاطرنشان کرد که این سیاست اوست و تمام شورای وزیران، دولت و سربازان و مردم اسرائیل از آن پشتیبانی می‌کنند.

بنیامین نتانیاهو، در ادامه با بیان سه هدف تعیین شده از آغاز جنگ، شامل «از بین بردن حماس، بازگشت همه اسرائیلی‌های ربوده‌شده، و اطمینان از این‌که غزه دیگر تهدیدی برای اسرائیل ایجاد نخواهد نکرد»، تاکید کرد که کابینه جنگ اسرائیل به رهبری او همچنان به دنبال تحقق این سه هدف است.

نتانیاهو همچنین گفت:«هفته گذشته به دستاورد بسیار بزرگی دست یافتیم که آن بازگرداندن ده‌ها فرد ربوده شده از دست حماس است».

این اظهارات نخست‌وزیر اسرائیل در هفتمین روز آتش‌بس موقت بین اسرائیل و حماس در حالی بیان می‌شود، که انتظار می‌رود حماس گروه جدیدی از گروگان‌های نزد خود را که از هفتم اکتبر گذشته ربوده است، آزاد و به کمیته صلیب سرخ تحویل در غزه تحویل دهد.

به گزارش خبرنگار «العربیه»، یک منبع اسرائیلی تایید کرد که ششمین دسته از گروگان‌ها شامل 10 اسرائیلی و دو نفر از روسیه شامگاه چهارشنبه آزاد خواهند شد.

گروه‌های فلسطینی، به ویژه حماس، از زمان حمله غافلگیرانه آنها در 7 اکتبر به شهرک‌ها و پایگاه‌های نظامی اسرائیل در اطراف نوار غزه، حدود 240 اسرائیلی از جمله سربازان و افسران اسرائیلی و همچنین غیرنظامیان، دوتابعیتی‌ها و اتباع خارجی‌ را ربوده و به این باریکه منتقل کرده‌اند.

وقفه بشردوستانه در جنگ غزه که پس از هفته‌ها میانجی‌گری مصر، قطر و آمریکا به دست آمد، تاکنون به آزادی 68 اسیر اسرائیلی و افرادی با تابعیت‌های مختلف از دست حماس در ازای 180 نفر از زنان و کودکان فلسطینی زندانی در اسرائیل منجر شد و در این مدت شمار بیشتری از کامیون‌های حامل کمک‌های بشردوستانه وارد نوار غزه شده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید

  • فعال‌سازی حالت خواندن
    100% Font Size