مقام اسرائیلی: وقفه بشردوستانه در غزه دو یا سه روز تمدید می‌شود

حماس 12 اسیر دیگر و اسرائیل 30 زندانی فلسطینی را سه‌شنبه در پنجمین روز از وقفه شش روزه تمدیدشده میان حماس و اسرائیل، آزاد کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

در حالی که مذاکرات در مورد تمدید آتش‌بس موقت میان اسرائیل و حماس ادامه دارد، یک مقام اسرائیلی پیش‌بینی کرد که وقفه بشردوستانه در نوار غزه پس از پایان آن در صبح پنج‌شنبه 9 آذر، برای دو یا سه روز تمدید شود.

این مقام که خواست نامش فاش نشود، در اظهاراتی به «واشینگتن پست» افزود که در صورت تمدید وقفه، عملیات در غزه ممکن است از سر گرفته شود.

او گفت که پیش‌بینی می‌کند، اکثر کودکان به همراه 20 تا 30 زن اسیر باقی‌مانده در غزه تا شامگاه چهارشنبه 8 آذر آزاد شوند.

این مقام مسئول تاکید کرد که ادامه آزادی اسرا در غزه «به هیچ وجه منجر به آتش‌بس دائمی نخواهد شد.»

از سویی روزنامه «هاآرتص» نیز بدون اشاره به جزئیات نوشت که اسراییل، لیستی از اسامی اسرایی را دریافت کرده که حماس چهارشنبه (امروز)، آزاد خواهد کرد.

حماس پیشتر اعلام کرده بود که وقفه بشردوستانه در نوار غزه ممکن است در آینده نزدیک برای دو روز دیگر تمدید شود.

تمدید وقفه

حماس دوشنبه تاکید کرده بود با قطر و مصر در خصوص تمدید وقفه بشردوستانه برای دو روز دیگر(سه‌شنبه و چهارشنبه) با مفاد پیشین به توافق رسیده است.

حماس 12 اسیر دیگر و اسرائیل 30 زندانی فلسطینی را سه‌شنبه در پنجمین روز از وقفه شش روزه تمدیدشده میان حماس و اسرائیل، آزاد کرد.

مجموع گروگان‌هایی که حماس از زمان آغاز وقفه در جمعه گذشته آزاد کرده، 81 نفر است، در حالی که اسرائیل 180 زندانی فلسطینی را آزاد کرده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید