در پنجمین مرحله تبادل اسرا 12 گروگان از غزه به کمیته صلیب سرخ تحویل داده شدند

در اولین روز اضافی از تمدید آتش‌بس موقت در غزه، یک کودک، 9 زن و یک زن تبعه آرژانتین و یک زن تبعه فیلیپین از غزه با 30 اسیر فلسطینی از زندان‌های اسرائیل مبادله شدند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

کمیته بین‌المللی صلیب سرخ شامگاه سه‌شنبه 7 آذر اعلام کرد که گروهی از گروگان‌ها را در چارچوب پنجمین مرحله از تبادل اسرا میان اسرائیل و گروه‌های فلسطینی در نوار غزه تحویل گرفته و به گذرگاه رفح انتقال داده است.

پیش از این یک منبع فلسطینی آگاه از روند مذاکرات شامگاه سه‌شنبه گفت جنبش «حماس» گروهی از گروگان‌ها را به کمیته بین‌المللی صلیب سرخ تحویل داد.

از سویی ارتش اسرائیل شامگاه سه‌شنبه بنا بر اطلاعات به دست آمده از کمیته صلیب سرخ اعلام کرد که 12 گروگان آزاد شده از غزه در حال انتقال به اسرائیل هستند.

وزارت خارجه قطر نیز گروگان‌های آزاد شده و تحویل داده شده به صلیب سرخ در شامگاه سه‌شنبه را یک کودک، 9 زن و یک زن تبعه آرژانتین و یک زن تبعه فیلیپین اعلام کرد.

آزادی 30 زندانی فلسطینی

بنا بر اعلام باشگاه اسرای فلسطینی قرار است شامگاه امروز سه‌شنبه 30 اسیر فلسطینی شامل 15 زن و 15 کودک در چارچوب تمدید صورت گرفته در توافق آتش‌بس و تبادل اسرا میان اسرائیل و گروه‌های فلسطینی از زندان‌های اسرائیل آزاد شوند.

حضور همزمان القسام و سرایا القدس

شایان ذکر است که بنا بر گزارش ها و ویدیوهای منتشر شده در شبکه‌های اجتماعی برای اولین بار نیروهای «سرایا القدس» شاخه نظامی جنبش الجهاد و «گردان‌های القسام» شاخه نظامی حماس به طور همزمان در تحویل پنجمین گروه از اسرای اسرائیلی آزاد شده به کمیته بین‌المللی صلیب سرخ در نوار غزه حضور یافتند.

یورش نیروهای اسرائیلی به جنین

همزمان با انجام تبادل اسرا میان اسرائیل و گروه‌های فلسطینی در شامگاه سه‌شنبه نیروهای ارتش اسرائیل به شهر جنین در کرانه باختری یورش بردند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید